Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 3d. 06:33

Kauno rajone sprogdinta degalinė, nukentėjo žmonės (papildyta 12.50 val., nuotraukos)

Ankstų ketvirtadienio rytą sprogimas nugriaudėjo Kauno rajono degalinėje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ankstų ketvirtadienio rytą sprogimas nugriaudėjo Kauno rajono degalinėje.

Mažiausiai vienas žmogus nukentėjo ankstų ketvirtadienio rytą Kauno rajone nugriaudėjus sprogimui degalinėje. Policijos pareigūnai teigia, kad degalinė sprogdinta per apiplėšimą.

Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko apie 4.20 val. greta greitkelio Kaunas–Klaipėda, ties Babtais esančioje degalinėje „Saurida". Per sprogimą nesunkiai nukentėjo degalinės operatorius. Jis greitosios pagalbos automobiliu nugabentas į Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK). Pirminiais duomenimis, sužalojimai nesunkūs, pavojaus vyro gyvybei jie nekelia.

Įtariama, kad degalinėje susprogdintas sprogmuo. Nelaimingo atsitikimo versija jau atmesta. Todėl į įvykio vietą išskubėjo ne tik Kauno rajono ir apskrities policijos pareigūnai bei greitosios pagalbos medikai, bet ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.

Į degalinę prašvitus taip pat pradėjo rinktis policijos ekspertai, jie ieško nusikaltėlių paliktų pėdsakų.

Šis įvykis atrodo tarsi įžūlus nusikaltėlių atsakas į išvakarėse Kaune vykdytą plataus masto policijos operaciją, per kurią buvo blokuojami visi iš Kauno vedantys keliai. Uniformuoti ir civiliais rūbais vilkintys pareigūnai, į pagalbą pasitelkę „Aro“ kovotojus, pasirinktinai tikrino įtartinus automobilius, pareigūnai taip pat turėjo iš kriminalinės policijos gautas nusikalstamų gaujų narių nuotraukas, jų naudojamų automobilių sąrašus.

Neoficialiai teigiama, kad tuo pat metu ONTT pareigūnai su „Aru“ atliko kratas gaujoms priklausančių nusikaltėlių namuose. „Kaunas buvo blokuotas dėl to, kad pradėjus šią operaciją banditėliai neišsilakstytų tarsi tarakonai į visas puses“, – teigia vienas 15min.lt šaltinis.

Pasibaigus policijos operacijai praėjo vos kelios valandos ir degalinėje nugriaudėjo sprogimas. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Papildyta 7.11 val.: 15min.lt fotografas Erikas Ovčarenko praneša, kad sprogmuo greičiausiai buvo padėtas ties degalinės durimis. Sprogimas apgadino degalinės pastatą, išdužo vitrinų stiklai, buvo apgadintos degalų pildymo kolonėlės. Tačiau gaisras po sprogimo neįsiplieskė.

Degalinė yra apsupta policijos, pareigūnai saugo visus įvažiavimus į ją. Kiek atokiau guli numestas motociklas.

„Jis greičiausiai yra blogiukų. Bent šiuo metu taip manome“, – teigia įvykio vietoje esantys policininkai.

Degalinė stebima vaizdo kameromis. Viena kamera stebi duris, ties kuriomis greičiausiai buvo padėtas sprogmuo. Tačiau ar kameroms pavyko užfiksuoti nusikaltėlius, kol kas nežinoma.

Įvykio vietoje laukiama atvykstant sprogmenų ekspertų iš Vilniaus.

Papildyta 8.00 val.: Įvairiose Lietuvos vietoje degalinių turinčios bendrovės „Saurida“ personalo direktorė Danguolė Steponaitienė 15min.lt sakė, kad nelaimės metu nukentėjo vienas darbuotojas, jo būklė nėra sunki. „Daugiau kol kas nieko nežinau ir nenoriu komentuoti. Šiuo metu pati važiuoju į vietą“,  – teigė Vilniuje įsikūrusios įmonės administracijos atstovė.

Tuo metu už bendrovės veiklą Kauno regione atsakingas vadybininkas Tadas Strakšys tik iš naujienų portalo 15min.lt sužinojo, kad degalinėje „Saurida“, esančioje Kauno rajone, nugriaudėjo sprogimas. 

1997 metais įkurtos bendrovės „Saurida“ pagrindinė veikla – prekyba naftos produktais: įvairių rūšių benzinu, dyzeliniu kuru, žymėtu dyzeliniu kuru ūkininkams, suskystintomis naftos dujomis, buitinėmis dujomis. Nuo 2000-ųjų pradėtas kurti degalinių tinklas, šiuo metu jį sudaro 33 degalinės įvairiose Lietuvos dalyse. Prie dviejų jų, kaip įmonė teigia, klientų patogumui įrengti moteliai. Šalia degalinės Kauno rajone, kur ketvirtadienį paryčiais įvyko sprogimas, motelio nėra.

Papildyta 8.15 val.: Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Nelita Gudžiūnaitė - Bybartienė patvirtino, jog per sprogimą nukentėjo tuo metu degalinėje dirbęs operatorius. „Atvykus medikams vyras buvo sąmoningas. Sužeidimai pavojaus gyvybei nekėlė. Tačiau iš nelaimės vietos jį vis dėlto nuvežėme į KMUK", – teigė medikė.

Papildyta 8.22 val.: Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas kalbėdamas per Lietuvos radiją sakė, kad degalinė sprogdinta per apiplėšimą: „Asmenys atvyko dviem motociklais, išsprogdino duris, bandė apiplėšti degalinę. Tačiau operatorius pasipriešino ir jie pabėgo nieko nepaėmę.“

Papildyta 12.50 val.:  Kauno rajono policijos pareigūnams toliau tikrinant degalinės teritoriją, aiškėja nusikaltimo aplinkybės.

Įvykio vietoje esantis bendrovės „Saurida“ vykdantysis direktorius Mindaugas Isakas pasakojo, jog nusikaltimo metu degalinėje, kaip įprasta, dirbo du žmonės: Kaune gyvenanti 35 metų degalinės operatorė ir 54 metų dujų operatorius, gyvenantis Babtų seniūnijoje. Pastarajam peršauta koja, jis gydomas Kauno klinikose. Jo kolegė nelaimės metu nenukentėjo. Šiuo metu ji yra namuose, kur bando atsigauti po patirto šoko.

Kaip pasakojo ketvirtadienį ryte Klinikose esantį darbuotoją aplankęs M.Isakas, paryčiais į degalinę atlėkė du motociklistai. Tuo metu abu operatoriai buvo degalinės vidaus patalpose. Pirminiais duomenimis, šalmų nenusiėmę motociklų vairuotojai padėjo sprogmenį prie degalinės durų, o jai susprogus, bandė įsiveržti į vidų. Tačiau čia jiems kelią pastojo į lauką išbėgęs operatorius. Susigrūmus, vienas iš plėšikų į degalinės darbuotoją iššovė – kulka pataikė į operatoriaus koją. Tačiau greičiausiai nesitikėję pasipriešinimo plėšikai po šūvio sėdo ant vieno iš dviejų motociklų, kuriais atvažiavo, ir nurūko. Antrasis motociklas liko gulėti degalinės teritorijoje. Tačiau jo savininkas dar nenustatytas, kadangi transporto priemonė yra be valstybinių numerių.

Įtariama, kad plėšikus domino degalinės kasoje esantys pinigai. Tačiau net ir sėkmingai patekę į vidų, plėšikai nebūtų galėję džiaugtis dideliu grobiu. Pasak M.Isako, nusikaltimo naktį kasoje tebuvo maždaug 300 Lt.

„Išvakarėse (trečiadienio vakarą, - aut. past.) kaip tik atlikome inventorizaciją. Bet pas mus degalinėse visada galioja taisyklė, kad kasoje negali būti daugiau nei 300 Lt. Žinoma, būna, išskirtinių dienų, pavyzdžiui, šventiniai savaitgaliai, kai degalinėse yra daugiau pinigų. Tačiau jie saugomi seifuose, kurių paprastai neatidarysi. Jie nėra padėti ir matomoje vietoje“, – teigė M.Isakas.

Pasak jo, ši, kaip ir didžioji dalis kitų „Sauridos“ degalinių, yra saugoma saugos tarnybos. Tačiau sprogimo metu sumontuotas pavojaus „mygtukas“ buvo sugadintas, todėl saugos tarnybos ekipažas nežinojo, jog degalinėje vykdomas nusikaltimas. „Tačiau aš asmeniškai nemanau, jog plėšikai specialiai susprogdino sprogmenį prie durų, turėdami tikslą nutrakti ryšį su saugos tarnyba. Manau, tai buvo spontaniškas jų sprendimas“,  – savo mintimis pasidalino „Saugirda“ vykdantysis direktorius. Išsiaiškinti nusikaltėlius, kurie taip ir nebuvo nusiėmę motociklininkų šalmų, tikimasi padedant vaizdo kamerų užfiksuotai medžiagai. Degalinės teritorijoje sumontuotų kamerų vaizdo medžiaga perduota įvykį tiriantiems pareigūnams.

Tiek jis, tiek bendrovės personalo vadovė 15min.lt teigė, jog anksčiau panašių incidentų šioje degalinėje nėra buvę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Elektrėnų komisarą A.Grudinskį kelių policija nubaudė už greitį: „Džiugu, kad kolegos principingi“

Verslas

„Small Planet Airlines“ turės pasiaiškinti dėl finansų, „Novaturas“ jau nerimauja

Aktualu

Trečiadienį pajūrį pradėsianti talžyti audra užtruks iki savaitgalio

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Verslas

Šalia Kauno „Hegelmann“ atidarė logistikos sandėlį – plotas prilygsta 7 krepšinio aikštelėms

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

Naktį Lietuvoje prognozuojamos šalnos

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Pasaulis kišenėje

Pirmoji viešnagė neįvyko: dėl vėjuoto oro į Klaipėdą neatplaukė kruizinis laivas

24sek

D.Suttono siautulys – gražiausių LKL epizodų viršūnėje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Estijoje perspėja dėl galios demonstravimo ir ginklavimosi pavojų

Vardai

Pirmos gėjų vestuvės karališkojoje šeimoje: Elizabeth II pusbrolis vedė savo išrinktąjį

Mokslas.IT

Naujausių „iPhone“ savininkai skundžiasi prasta ryšio kokybe

Maistas

Sotus daržovių pyragas, skanus ir šiltas, ir atvėsęs

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Aktualu

Seimas žengė pirmą žingsnį, kad suteiktų viltį nuteistiesiems iki gyvos galvos

Aktualu

Radikalų užvaldyta Austrijos vidaus reikalų ministerija sudarė kritiškos žiniasklaidos sąrašą

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Naujienos

Aktualu

Elektrėnų komisarą A.Grudinskį kelių policija nubaudė už greitį: „Džiugu, kad kolegos principingi“

Verslas

„Small Planet Airlines“ turės pasiaiškinti dėl finansų, „Novaturas“ jau nerimauja

Aktualu

Trečiadienį pajūrį pradėsianti talžyti audra užtruks iki savaitgalio

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Verslas

Šalia Kauno „Hegelmann“ atidarė logistikos sandėlį – plotas prilygsta 7 krepšinio aikštelėms

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

Naktį Lietuvoje prognozuojamos šalnos

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Pasaulis kišenėje

Pirmoji viešnagė neįvyko: dėl vėjuoto oro į Klaipėdą neatplaukė kruizinis laivas

24sek

D.Suttono siautulys – gražiausių LKL epizodų viršūnėje

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Estijoje perspėja dėl galios demonstravimo ir ginklavimosi pavojų

Vardai

Pirmos gėjų vestuvės karališkojoje šeimoje: Elizabeth II pusbrolis vedė savo išrinktąjį

Mokslas.IT

Naujausių „iPhone“ savininkai skundžiasi prasta ryšio kokybe

Maistas

Sotus daržovių pyragas, skanus ir šiltas, ir atvėsęs

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Aktualu

Seimas žengė pirmą žingsnį, kad suteiktų viltį nuteistiesiems iki gyvos galvos

Aktualu

Radikalų užvaldyta Austrijos vidaus reikalų ministerija sudarė kritiškos žiniasklaidos sąrašą

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

00:42
01:02
00:55

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min