Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono degalinėje – 25 tonų cisterna dyzelino su kitų naftos produktų priemaišomis

Bylos įkalčiai
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Bylos įkalčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sulaikyti naftos produktus į užsienį bandę išvežti uostamiesčio verslininkai. Spalio pabaigoje uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Kauno apskrities VPK pareigūnais, vienoje Kauno rajono degalinėje sulaikė automobilį „Iveco“ su priekaba-cisterna. Patikrinimo metu policijos pareigūnai aptiko apie 25 tonas dyzelino su kitų naftos produktų priemaišomis. Tokiam produktui turi būti taikomos Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo nuostatos.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūriniai padaliniai tęsia aktyvius kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus, užkardydami bei tirdami neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių apyvartą. Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai atliko dar vieną operaciją ir sulaikė neteisėtai disponuojamų akcizinių prekių, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą.

Pastarojo sulaikymo metu transporto priemonės vairuotojas ir kiti su naftos produktų kroviniu susiję asmenys neturėjo jo įsigijimą bei gabenimą patvirtinančių dokumentų. Įtariama, kad gazolio ir kitų naftos produktų mišinys buvo atgabentas iš Lenkijos bei per Klaipėdą būtų išgabentas į užsienį, išvengiant akcizo mokesčių. 

Šiuo metu transporto priemonė ir cisterna su naftos produktais saugoma policijoje.

VIDEO: Cisternoje rastos apie 25 tonos dyzelino su kitų naftos produktų priemaišomis

Be to, pas šios nusikalstamos veikos organizatorių teisėsaugininkai aptiko grynųjų pinigų įvairiomis valiutomis, kurių vertė – daugiau nei 280 000 Lt. Tiriamas kratos metu aptiktų pinigų įgijimo teisėtumas.

Įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę, vėliau jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

LR Baudžiamojo kodekso 199 (2) str. 1 d. už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų.

Už padarytas nusikalstamas veikas atsako ir juridinis asmuo, pažymima Klaipėdos apskrities VPK atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min