Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 09:50 , Atnaujinta: 2019 gegužės 14d. 10:16

Kauno teismas padarė pertrauką gaisre žuvusių vaikų byloje, kur kaltinamoji – mama

Kaltinamoji
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaltinamoji

Kauno apylinkės teisme atverta gaisre Kauno Tunelio gatvėje žuvusių mažamečių byla. Joje kaltinamąja tapo vaikų mama. BNS rašo, kad antradienį byloje padaryta pertrauka dėl advokatės užimtumo. Byla bus nagrinėjama šį penktadienį.

Didelio atgarsio visuomenėje sulaukęs gaisras įvyko 2018 metų kovo mėnesį.

Vidurdienį buvo gautas pranešimas apie degantį namą. Atvykę gelbėtojai išvydo iš pastato sklindančius dūmus. Patekimą į vidų apsunkino tai, kad ant langų iš vidaus buvo sumontuotos apsauginės grotos. Namuose tuo metu buvo palikti užrakinti du nepilnamečiai vaikai bei palikta smilkstanti krosnelė, nuo kurios ir kilo gaisras.

Užrakintiems vaikams nebuvo paliktas raktas, todėl jie neturėjo jokių galimybių ištrūkti į laisvę.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, mama vaikus vienus namuose buvo palikusi ne vieną kartą. Paskutinį ir lemiamą baigtį turėjusį kartą ji išvykusi buvo vos vienai valandai.

Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Eglė Andriuškienė, sakė, kad šeima, kurią ištiko ši nelaimė, buvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą, dirbo socialinius darbus. Nelaimės metu 36-erių metų moteris viena prižiūrėjo mažamečius. Turi ji ir trečiąjį – paauglį, vaiką, tačiau šis auga globos įstaigoje. Būtent dėl šios priežasties teismo posėdžiai paskelbti uždarais.

Teisme moteris bus teisiama dėl neatsargaus dviejų mažamečių vaikų gyvybės atėmimo ir dėl piktnaudžiavimo savo kaip motinos teisėmis pažeidžiant vaiko interesus.

Moteris savo kaltę pradžioje neigė, vėliau priremta įrodymų pripažino savo kaltę, kad pasielgė neatsargiai juos užrakindama.

Prokurorės teigimu, ikiteisminio tyrimo duomenimis nustatyta, kad mama vaikus vienus buvo palikusi ne kartą, vaikai vieni praleisdavo ir naktis. Prokurorams taip pat yra žinoma, kur ji leisdavo laiką, kol vaikai būdavo vieni namuose, tačiau ši informacija yra ikiteisminio tyrimo medžiaga ir jos atskleisti negalima.

Šiandien vos prasidėjęs posėdis buvo atidėtas. Advokatė pateikė prašymą dėl užimtumo paskirti kitą datą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min