Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno teismas dėl senaties nutraukė bylą buvusiai teisėjai Anželikai Šimaitienei

Anželika Šimaitienė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Anželika Šimaitienė
Šaltinis: BNS
1
A A

Kauno apygardos teismas trečiadienį paskelbė, dėl senaties nutraukė buvusiai Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo teisėjai Anželikai Šimaitienei iškeltą bylą.

Dėl dokumento klastojimo, pagalbos sukčiaujant ir piktnaudžiavimo teistos Anželikos Šimaitienės byla nutraukta dėl suėjusios senaties.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad A.Šimaitienė, nusikalstamos veikos atlikimo metu dirbusi Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėja, suklastojo teismo sprendimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, taip padėdama S.Viničenkai užvaldyti didelės vertės svetimą turtą.

Su buvusia teisėja teistas S.Viničenka pripažintas kaltu, kad panaudojo žinomai suklastotą tikrą dokumentą ir apgaule įgijo 1,6 mln. litų svetimą turtą – žemės sklypą sostinės M.K.Čiurlionio gatvėje.

Vilnietis teisininkas už sukčiavimą ir dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu nuteistas 3,5 metų laisvės atėmimo bausme.

A.Šimaitienė už teisėjo vardo pažeminimą 2011 metais iš pareigų atleista prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu.

Nustatyta, kad A.Šimaitienė vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais, melagingais liudytojų parodymais.

A.Šimaitienės, kaip teisėjos, įgaliojimai buvo sustabdyti 2006 metais prezidento dekretu. Viena teisėjos byla buvo ištirta, perduota teismui, ilgą laiką nagrinėta įvairių instancijų teismuose, kol šiemet liepos 1 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį A.Šimaitienei ir šio teismo posėdžių sekretorei Jolantai Rutkauskienei.

Teismas konstatavo, kad teisėja ir sekretorė anksčiau išteisintos nepagrįstai, kad jos padarė nusikalstamas veikas, kuriomis kaltintos. Tačiau moterys liko nenubaustos, nes, anot teismo, byla turi būti nutraukta suėjus senaties terminui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min