Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno teismas: nėra įrodymų, kad „Agurkinių“ vadeiva Sauliaus Velečka su žmona Lina Velečkiene praturtėjo iš nusikalstamos veiklos

Saulius Velečka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Saulius Velečka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apylinkės teismas ketvirtadienį išteisino Kauno nusikalstamos „Agurkinių“ gaujos lyderiu vadinamą Saulių Velečką, pravarde Agurkas, ir jo žmoną Liną Velečkienę dėl beveik 400 tūkst. litų turto legalizavimo, nepagrindžiant pajamų kilmės. Tačiau S.Velečka kitoje byloje bus teisiamas už įvairius kriminalinius nusikaltimus.

Teismas nutarė, kad nėra įrodymų apie Velečkų praturtėjimą iš neteisėtos veiklos. „Ne kaltinamasis turi įrodinėti, kad praturtėjo iš neteisėtos veiklos, o prokuroras pateikti įrodymus“, – paskelbė motyvus teisėja Tatjana Butkienė.

Įsiteisėjus sprendimui bus panaikintas areštas Velečkų turtui.

„Tai teisingas sprendimas“, – sakė L.Velečkienė.

Įsteisėjus sporendimui bus panaikintas areštas Velečkų turtui.

Velečkoms buvo pareikšti įtarimai, kad neteisėtai legalizavo 396 tūkst. litų. Už juos pora pirko du BMW X5 ir BMW 750. Taip pat S.Velečka įsigijo 74 tūkst. litų kainuojantį balto aukso laikrodį su deimantais „Harry Winston Premier“ bei įvairių juvelyrinių dirbinių.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per 2001 – 2011 m. laikotarpį S.Velečkos išlaidos viršijo pajamas 560 tūkst. litų, o jo žmonos – 220 tūkst. litų.

Teismo posėdžiuose liudiję žmonės teigė, kad skolindavosi iš S.Velečkos pinigus ir grąžindavo juos su didelėmis palūkanomis. Kiti patys skolindavo dideles sumas Velečkoms.

Šeimos draugė minėjo, kad per kelis kartus paskolino 150 tūkst. litų ir neprašanti jų grąžinti. S.Velečkos motina Jadvyga Velečkienė tikino padovanojusi sūnui 100 tūkst. litų.

S.Velečka šiuo metu yra suimtas už kitus nusikaltimus.

Manoma, kad „Agurkiniai“ buvo viena stambiausių ir pavojingiausių Lietuvoje ir užsienyje veikusių nusikalstamų grupuočių.

Neseniai baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame S.Velečkai ir dar penkiems „Agurkinių“ lyderiams pareikšti įtarimai sukūrus nusikalstamą susivienijimą ir jam vadovavus. Taip pat pareikšti įtarimai organizavus labai didelio kiekio pirmos kategorijos narkotinių medžiagų pirmtako ir kvaišalų kontrabandą iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos šalis per Lietuvą.

Iš viso įtarimai pareikšti 14 asmenų.

Manoma, kad „Agurkiniai“ buvo viena stambiausių ir pavojingiausių Lietuvoje ir užsienyje veikusių šalies  nusikalstamų grupuočių.

2013 m. lapkritį Lietuvos policijos vadovas Saulius Skvernelis ir Rusijos Federalinės narkotikų kontrolės tarnybos (FSKN) direktorius Viktoras Ivanovas pranešė, kad Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkams pavyko uždaryti didžiulį narkotinių medžiagų tranzito iš Rusijos į Europos Sąjungos šalis kanalą. Pasak Rusijos FSKN direktoriaus V.Ivanovo, sutriuškinta grupuotė per visą savo gyvavimo laikotarpį galėjo uždirbti apie 1,5 milijardo JAV dolerių (apie 3,8 milijardo litų). 

Policija teigė, kad tokią milžinišką sumą Europoje iš narkotikų uždirbusios grupuotės vietininkas Lietuvoje – S.Velečka, pravarde Agurkas. 

Per penkerius metus iš viso sulaikyti 73 asmenys, iš jų – 21 Rusijoje, 52 – ES šalyse

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min