Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 14:25

Kauno teisme – smūgis Alytaus mafijai

Alytiškis A.Dusevičius teisme slėpė veidą. Paklaustas, ar realiai dirbo kiemsargiu, ar tik fiktyviai įsidarbino, 23 metų vaikinas sakė: „Pusiau dirbau, pusiau nedirbau.“
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Alytiškis Aurimas Dusevičius teisme

Kaune nuteisti nusikalstamo susivienijimo dalyviai. Dešimties asmenų nusikaltimai: nusikalstamo susivienijimo Alytuje sukūrimas, neteisėtas disponavimas dideliu ar labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų; neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, automobilio vagystė, neteisėtas laisvės atėmimas, neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, dokumento pagrobimas.

Pirmadienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis dešimčiai kaltinamųjų už dalyvavimą šaunamaisiais ginklais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų, šaunamaisiais ginklais, neteisėtą asmens laisvės atėmimą bei kitus nusikaltimus.

Kaltinamieji Deividas Eidukevičius ir Kęstutis Cikanas kaltinti tuo, kad 2008 m. pradžioje, Alytaus mieste organizavo nusikalstamą susivienijimą, o tai pasireiškė asmenų parinkimu ir suvienijimu bendrai nusikalstamai veiklai labai sunkiems tęstiniams tyčiniams nusikaltimams daryti – neteisėtai disponuoti labai dideliais kiekiais narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jas sistemingai platinti bei, siekiant užtikrinti šią neteisėtą veiklą, neteisėtai disponuoti šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, daryti kitus nusikaltimus.

Kaltinamieji Deividas Eidukevičius ir Kęstutis Cikanas kaltinti tuo, kad 2008 m. pradžioje, Alytaus mieste organizavo nusikalstamą susivienijimą. Teismas juos pripažino kaltais ir skyrė 18 ir 16 metų kalėjimo bausmes.

Į nusikalstamo susivienijimo veiklą sutikę atlikti jiems priskirtus vaidmenis buvo įtraukti Aurimas Dusevičius, Audrius Dusevičius, Vilmas Urbanavičius, Rimas Taraška, Kęstutis Gurskas, Ramyras Anufrejevas, be to, narkotinių medžiagų platinimui parinktas nusikalstamam susivienijimui nepriklausantis bendrininkas Gintaras Daugirda.

Kaltinamasis Modestas Milkevičius į nusikalstamą veiką įsitraukė sutikęs padėti atimti laisvę nukentėjusiajam, kuris buvo kurį laiką laikomas surištomis rankomis, saugomas, kad nepabėgtų.

Dauguma kaltinamųjų ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę neigė, parodymus duoti atsisakė. V.Urbanavičius ir G.Daugirda kaltę pripažino iš dalies.

Teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus įrodymus, specialistų išvadas, liudytojų bei kaltinamųjų teisme duotus parodymus, atsižvelgusi į vaidmenų pasiskirstymą dalyvaujant organizuoto nusikalstamo susivienijimo veikloje bei į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumą, kaltinamuosius pripažino kaltais, rašoma Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Gintarės Veželytės-Putnikienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Teismas paskyrė tokias galutines bausmes: D.Eidukevičiui – 18 m., K.Cikanui – 16 m. Aurimui Dusevičiui – 17 m. laisvės atėmimo, kaltinamiesiems Audriui Dusevičiui – 17 m., R.Taraškai – 15 m., K.Gurskui – 15 m. laisvės atėmimo, taip pat šie asmenys teismo pripažinti pavojingais recidyvistais.  Visiems šiems kaltinamiesiems pusę laisvės atėmimo bausmės paskirta atlikti kalėjime, o kitą bausmės dalį – pataisos namuose.

Šeši asmenys teismo nuosprendžiu pripažinti pavojingais recidyvistais.

R.Anufrejevas pripažintas kaltu ir jam paskirta 13 m. ir 6 mėn., G.Daugirdai – 8 m. 6 mėn., M.Milkevičiui – 2 m. 2 mėn. laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose.

V.Urbanavičius pripažintas kaltu, bet, vadovaujantis BK 391 str., atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaip asmuo, aktyviai padėjęs atskleisti nusikalstamo susivienijimo narių padarytas nusikalstamas veikas. V.Urbanavičius įpareigotas per vienus metus neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtiems nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo jiems dienos, gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

09:12
07:48
01:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min