Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno teismui niekaip nepavyksta pradėti nagrinėti V.Muntiano bylos

V.Muntianas Kauno apygargos teisme
A.Koroliovo nuotr. / V.Muntianas Kauno apygardos teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Kauno apygardos teismui ir toliau nepavyksta pradėti nagrinėti buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano baudžiamosios bylos – dėl kaltinamosios ir vieno iš gynėjų ligos posėdis antradienį atšauktas jau dešimtą kartą.

„Teismo posėdis neįvyko, nes serga viena iš kaltinamųjų ir susirgo vienas iš gynėjų“, – BNS antradienį sakė V.Muntiano advokatas Juozas Gaudutis.

Teismas posėdį atidėjo iki balandžio 14 dienos.

Ilgai dėl ligos į posėdžius negalėdavo atvykti V.Muntianas, tačiau pastaruoju metu posėdžiai buvo atidedami dėl kitų kaltinamųjų – Kauno verslininkių Birutės Jablonskienės ir Laimos Baranauskienės – pateiktų ligos pažymų. Antradienį dėl ligos į teismą neatvyko ir kaltinamojo buvusio Kauno vicemero Antanto Adolfo Balučio advokatas.

A.Koroliovo nuotr./Iš kairės: Viktoras Muntianas, Adolfas Antanas Balutis ir Virginijus Vizbaras
A.Koroliovo nuotr./Iš kairės: Viktoras Muntianas, Adolfas Antanas Balutis ir Virginijus Vizbaras

Generalinė prokuratūra baudžiamąją bylą teismui perdavė dar praėjusių metų gegužės pabaigoje.

V.Muntianui pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavo faktine tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos, ir dėl dokumentų klastojimo.

Kaltinimai šioje byloje taip pat pateikti buvusiam Kauno apskrities viršininko pavaduotojui Virginijui Vizbarui.

V.Vizbaras kaltinamas kyšio priėmimu, verslininkės – didelės vertės kyšio davimu ir dokumentų klastojimu, A.A.Balutis – pagalba duodant kyšį.

Iš viso šią bylą sudaro trys epizodai, kuriuos sieja V.Vizbaro nusikalstama veikla. Buvęs parlamento vadovas dalyvauja viename iš šių epizodų.

Pareigūnų duomenimis, V.Muntianas įtariamas 2007 metų birželį–gruodį organizavęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojo V.Vizbaro piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos dėl jam faktiškai priklausančio sklypo.

Be to, būdamas Seimo pirmininkas V.Muntianas esą organizavo neteisėtą blokų įkasimą faktiškai jo valdomame sklype, taip siekdamas imituoti neva senus pamatus, kad vėliau galėtų toje vietoje pradėti statybas.

V.Muntianas visą laiką neigė kaltę, tačiau esą nenorėdamas kompromituoti Seimo ir Pilietinės demokratijos partijos, kuriai tuomet vadovavo, 2008 metų pavasarį atsistatydino iš parlamento pirmininko ir partijos lyderio pareigų.

Per 2008 metų spalį vykusius rinkimus V.Muntianas į parlamentą nebuvo išrinktas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min