Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 20:02

Kauno vairuotojo nesėkmių virtinė: pramušė karterį, pats išsikvietė policiją, išsidavė esąs išgėręs, o „susitarti vyriškai“ neįstengė

Laša tepalai
15min.lt fotopolicininkų nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: lašantys tepalai

Praėjusią parą Kauno apskrities policijos pareigūnus bandyta papirkti tris kartus. Pareigūnams buvo siūlomi 10 Lt, 100 Lt ir 400 Lt kyšiai. Vienas vairuotojas, išsikvietęs policininkus dėl eismo įvykio, bet paaiškėjus, kad pats yra neblaivus, bandė papirkti Kauno pareigūnus.

Vasario 12 d. apie 11 val. Jonavoje, Chemikų g., į tarnybinį automobilį įsodinus, prekybos centre už vagystę apsaugos darbuotojo sulaikytą jonaviškį K.V. (gimusį 1960 m.), pastarasis, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už įvykdytą pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 50 str. (smulkus svetimo turto pagrobimas), 10 Lt kyšiu bandė papirkti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK) Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio pareigūnus.

K.V. nustatytas 2,51 prom. alkoholio neblaivumas. Kauno apskr. VPK Jonavos r. PK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 227 str. 4 d. K.V. po apklausos paleistas.

Tą pačią dieną apie 19.00 val. gautas piliečio M.A. (gimusio 1985 m.) pranešimas, kad jis važiuodamas Kalniečių g., kažkur pramušė automobilio karterį, tačiau tikslios vietos nurodyti negalėjo.

Bendraujant su vairuotoju pareigūnams kilo įtarimas, kad pastarasis gali būti neblaivus, nuo M.A. sklido alkoholio kvapas. Patikrinus M.A. blaivumą alkoholio kiekio matuokliu, vyrui nustatytas 0,95 prom. alkoholio neblaivumas.

Pats pareigūnus išsikvietęs vairuotojas pradėjo kalbėti, kad nereikia nieko fiksuoti, kad susitars vyriškai. Po šių žodžių vyras išsiėmė iš piniginės ir tarnybiniame automobilyje padėjo 200 Lt.

M.A. pamatęs, kad jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis, pradėjo kalbėti, jog nereikia nieko fiksuoti, ir kad susitars vyriškai. Po šių žodžių vyras išsiėmė iš piniginės ir tarnybiniame automobilyje padėjo 200 Lt.

M.A. paaiškinus, kad pasiimtų pinigus, nes už tokį elgesį gresia baudžiamoji atsakomybė, o už KET pažeidimą vis tiek bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, jis iš piniginės išsiėmė dar 200 Lt, kuriuos taip pat padėjo tarnybiniame automobilyje, prašydamas, kad pareigūnai nerašytų protokolo ir jį paleistų. 

Dar kartą paraginus pasiimti pinigus, M.A. to nedarė ir toliau prašė jo nebausti. Kauno apskr. VPK Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariate dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo pagal BK 271 str. 1 d. M.A. apklaustas.

Vasario 12 d. vakarą, apie 21.00 val., Kauno r., Naujųjų Muniškių k., Kaimynų g., M.M. (gimęs 1963 m.), siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 145 str. ir vengdamas pristatymo į Kauno aps. VPK Kauno rajono policijos komisariatą, 100 Lt kyšiu bandė papirkti Kauno apskr. VPK pareigūnus. Įtariamasis neblaivus (2,63 prom. alkoholio) M.M. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 145 str. 1 d. ir 271 str. 1 d.

Kauno apskrities policija primena: neatsižvelgiant į kyšio dydį, už papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Siūlydami ar duodami kyšį pareigūnui, būsite patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal požymius nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. „Papirkimas“. Už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Pareigūnai primena, kad norėdami pranešti apie neteisėtus Kauno policininkų veiksmus, gyventojai gali skambinti pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min