Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno verslininkas Robertas Reklaitis kaltinamas iššvaistęs du milijonus litų

Robertas Reklaitis teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Robertas Reklaitis teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti sukčiavimo ir turto pasisavinimo byla. Robertas Reklaitis kaltinamas tuo, kad 2006-2008 metais sukčiaujant ir apgaule savo, ir savo artimųjų naudai įgijo virš 2 mln. litų Lietuvos petankės federacijos (LPF) priklausančias pinigines lėšas. Taip pat 2009-2010 metais pasisavino jam patikėtą LPF priklausantį didelės vertės turtą siekiantį daugiau kaip 260 tūkstančius litų.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba Kaune baigusi tyrimą nustatė, kad Lietuvos petankės federacija organizuodavo atvirus tarptautinius petankės turnyrus Lietuvoje ir dalyvaudavo renginiuose užsienyje, kuriuose žaisdavo ir garsus Kauno verslininkas Robertas Reklaitis kartu su savo komandos nariais. Sėkmingai pasirodžius turnyruose, R.Reklaičiui bei jo komandos nariams už pasiektus aukštus sportinius rezultatus, klastojant dokumentus, atgaline data būdavo išrašomi įspūdingi piniginiai prizai.

VIDEO: R.Reklaičio teismas

„Prizininkai“, kurių dauguma dirbo R.Reklaičio valdomose bendrovėse, už pasiektus aukštus sportinius rezultatus varžybose būdavo pamaloninami šimtais tūkstančių litų. Tuo tarpu kiti varžybų nugalėtojai ir prizininkai būdavo apdovanojami tik diplomais ir simboliniais prizais. Tyrimo metu FNTT tyrėjai atskleidė, kad piniginiais prizais paskatinti žaidėjai į asmenines banko sąskaitas pervestus pinigus išgrynindavo ir atiduodavo R.Reklaičiui.

R.Reklaitis, valdęs bankrutavusią reklamos agentūrą „Rodiklis“, įtariamas iš Lietuvos petankės sporto federacijos išgrobstęs daugiau nei 2,3 mln. litų.

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už sukčiavimą ir turto pasisavinimą Kauno verslininkas gali būti nuteistas maksimalia laisvės atėmimo iki 10 metų bausme.

Pirmasis, planuotas, teismo posėdis neįvyko. Kaltinamojo advokatas atsiuntė raštą, kuriame teismą įspėjo, kad posėdyje atstovauti R.Reklaičiu negalės, nes yra išvykęs. Teismui pasiūlius išklausyti bent liudininkų parodymus didelės apimties byloje, teisiamasis pasinaudojo jam suteikta teise be advokato bylos nagrinėjimo nepradėti.

Kitas teismo posėdis numatytas mėnesio gale.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min