Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 6d. 12:08

Kauno žemėtvarkos skyriaus projektų grupės vadovė nuteista už korupcinius nusikaltimus

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba

Kauno miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir prekybos poveikiu, kurioje kalta pripažinta Valstybės įmonės Valstybės žemės fondo Kauno žemėtvarkos skyriaus projektų grupės vadovė L.U.

Kaip rašoma STT pranešime, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad L.U., būdama valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, siekdama turtinės naudos sau, pasitelkdama sau pavaldžią darbuotoją bei bendradarbiaudama su pilietei atstovaujančiu asmeniu, suklastojo paslaugų atlikimo sutartį dėl nuosavybės teisės atkūrimo bylų parengimo į perduodamus neatlygintinai žemės sklypus. Šiame dokumente buvo įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys apie paslaugos atlikimo kainą.

Teisminio nagrinėjimo metu patvirtinta, kad iš pilietės už darbų atlikimą buvo paimta 3 tūkst. litų suma, o paslaugų atlikimo sutartyje įrašyta darbų kaina 500 litų. 2 tūkst. 500 litų suma neteisėtai buvo perduota L.U. Tokiu būdu Valstybės įmonei Valstybės žemės fondas buvo padaryta 2 tūkst. 500 litų turtinė žąla.

Be to, L.U. pasinaudodama savo pažintimis su Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kauno rajono Žemėtvarkos skyriaus darbuotojais, vienai pilietei už 2 tūkst. litų kyšį pažadėjo paveikti minėtos institucijos darbuotojus, kad greičiau būtų atkurtos nuosavybės teisės į iki nacionalizacijos turėtą žemę.

Teismas L.U. pripažino kalta ir skyrė 40 MGL (5 tūkst. 200 litų) dydžio baudą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min