Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 30d. 17:56

Slapti pokalbiai Kauno žudynių byloje: N.Venckienė ragino D.Kedį nešiotis ginklą, teisėjo žudikas liudininkui priminė A.Kašpirovskį

Teismo posėdis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglė Barauskaitė ir Raimundas Ivanauskas

Vilniaus apygardos teismas toliau nagrinėjo Kauno žudynių bylą, kurioje kaltinimai pateikti Drąsiaus Kedžio draugams Raimundui Ivanauskui ir Eglei Barauskaitei. Pirmadienį pradėti klausyti slapta užfiksuoti pokalbiai, be to, neskelbtuose posėdžiuose teisėjai jau spėjo apklausti slaptuosius liudytojus.

Praėjus daugiau nei pusei metų po paskutiniojo teismo posėdžio, ir toliau nagrinėta Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo bylą. Posėdžiai kurį laiką nevyko, nes sirgo R.Ivanauskas, pirmadienį rašo Delfi.lt.

Vienas iš apklaustų slaptų liudytojų teigė, kad žudynių išvakarėse Vaišvydavoje, prie parduotuvės sutiko D.Kedį, kuris paprašė už 50 litų jį parvežti į Garliavą, D.Kedys atrodė pavargęs ir labai susimąstęs.

Kitas liudytojas, J.Furmanavičiaus kaimynas, prisipažino matęs, kaip 2009-ųjų spalio 5-ąją teisėjas buvo nužudytas. Jo žudikas turėjo juodos spalvos pistoletą, ant jo buvo duslintuvas. Liudytojo teigimu, nusikaltėlis buvo panašus į Rusijos ekstrasensą Anatolijų Kašpirovskį. Po šūvių serijos, žudikas sėdo į baltos spalvos mikroautobusą, į keleivio vietą.

Teismas, kol sirgo R.Ivanauskas, perklausė ir kai kuriuos slaptus įrašus. Viename jų Andrius Ūsas draugui skundžiasi, kad jaustųsi geriau, jei būtų kaltinamas triguba žmogžudyste nei pedofilija: „Tu atsidaryk „YouTube“ ir pasižiūrėk, ką jis išdarinėja su tuo vaiku“, – A.Ūso žodžius cituoja Delfi.lt.

Dar kitame įraše Laimutė Stankūnaitė kalba su A.Ūsu ir piktinasi, kad jos dukra „užhipnotizuota“ ir ji apie nebūtus dalykus prieš kamerą kalbėjo tik dėl to, jog norėjo įtikti tėvui.

Užfiksuotas D.Kedžio ir Neringos Venckienės pokalbis, kuriame sesuo ragina brolį su savimi nešiotis ginklą: „Drąsiukai, šautuvą nešiokis“.

Neseniai teismas apklausė pagrindinį bylos valstybės saugomą liudytoją Mindaugą Žalimą. Jis buvo kalbintas prisidėti prie J.Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės žudynių – būti autobusiuko, kuriuo vežtų žudiką, vairuotoju.

Pirmadienį teismas darbą baigė, antradienį planuojama klausytis ir daugiau slaptai įrašytų pokalbių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min