Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 26d. 10:04

Kavinės vadovui už nelegalius darbuotojus skirta 10 tūkstančių litų bauda

Pašalpa
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bauda kavinei

Panevėžio miesto apylinkės teismas rugsėjo 24 dieną išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą ir nubaudė Panevėžio centre esančios kavinės vadovą, įdarbinusį tris nelegalius darbuotojus.

Teismas nustatė, kad 43 metų A.S. vadovaujamoje UAB „Almirasa“ kavinėje šiemet nuo kovo 4 iki kovo 13 dienos A.K. nelegaliai dirbo virėja, O.P. – barmenu-padavėju. R.G. nuo kovo 4 dienos iki kovo 5-osios nelegaliai dirbo barmene-padavėja. Su jais buvo nesudarytos darbo sutartys ir teisės aktų nustatyta tvarka nepranešta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriui apie asmenų priėmimą į darbą.

Visi trys darbuotojai skelbimus apie laisvas darbo vietas rado laikraštyje. Byloje surinkta medžiaga patvirtina, kad  bendrovės direktorius A.S. susitarė su A.K., O.P. ir R.G. dėl darbo funkcijų kavinėje bei darbo laiko. Tarp darbdavio ir darbuotojų buvo susiklostę darbiniai santykiai, virėja ir barmenai-padavėjai gavo darbo priemones.

Teismas konstatavo, kad administracinėn atsakomybėn traukiamo A.S. kaltė padarius teisės pažeidimą, numatytą Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41-3 straipsnio 1 dalyje, įrodyta visiškai, todėl jis baustinas.

Bendrovės direktorius A.S. į teismo posėdį neatvyko be pateisinamų  priežasčių, nors apie posėdžio datą ir laiką jam buvo pranešta tinkamai. Iš administracinio teisės pažeidimo protokolo matyti, kad A.S. su nustatytais pažeidimais nesutinka, paaiškinimų nepateikė.

A.S. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas atsižvelgė į tai, kad bendrovės direktorius naudojosi trijų nelegalių darbininkų darbu, be to – neilgą laiką, teisės pažeidimus darbo ir gyventojų sveikatos apsaugos srityje padarė pirmą kartą.

Teismas nutarė A.S. skirti administracinę nuobaudą – 10 tūkstančių litų baudą. Ją pažeidėjas turi  sumokėti per 40 dienų.

Nutarimas dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min