Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kavoliuose iš degančio daugiabučio išgelbėti 6 mažamečiai, stebuklingai atsigavo kačiukas

Atsigavęs kačiukas
15min.lt nuotr. / Atsigavęs kačiukas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Specialiosios tarnybos pirmadienį sukeltos ant kojų dėl gaisro Šilutės rajone. Užsiliepsnojus vienam iš butų kaimiškame mūriniame daugiabutyje, namuose buvusi motina su dviem mažamečiais (1 ir 3 metų vaikais), padedama kaimyno, išsigelbėjo išbėgdama į lauką. Be to, iš antrojo aukšto iškeltos dvi mergaitės ir dar du maži berniukai. Per gaisrą, kaip iš pradžių pasirodė gyventojams, žuvo kitame bute buvę du kačiukai, tačiau vienas jų ant ugniagesio rankų stebuklingai atgijo.

Pirmadienį 10 val. 06 min. Bendrajame pagalbos centre (BPC) bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kavolių kaime (Šilutės r. sav., Usėnų sen.) dega namas.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės r. priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informuota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotis, rašoma BPC Klaipėdos skyriaus jaunesniosios specialistės pirmadienį operatyviai paviešintame pranešime.

Paaiškėjo, kad dėl nežinomų priežasčių užsiliepsnojo vienas iš butų nedideliame kaimiškame mūriniame daugiabutyje. Būsto šeimininkė tuo metu namuose buvo su dviem mažamečiais – metukų ir trejų metų sūnumis.

Vaikų tuo metu buvo ir antrame aukšte. Kol tėvai darbe, 7 ir 10 metų mergaitės buvo jas prižiūrinčio kaimyno (dėdės) Arūno Simonauskio bute.

Būtent viena iš mergaičių pastebėjo iš apačios besiveržiančius dūmus. Vyriškis skubiai nusileido į pirmą aukštą, kad pažiūrėtų, kas dedasi.

Pirmojo aukšto būste A.Simonauskis pamatė dramatišką vaizdą: moteris su vandens kibiru mėgino gesinti liepsnas, o ant lovos sėdėjo iš siaubo klykiantys du vaikai.

Galynėtis su ugnimi vyriškis neketino, gelbėti gyvybes jam buvo kur kas svarbiau.

Vyras čiupo vyresnį vaiką ir nešdamas jį į lauką liepė moteriai daryti tą patį su mažesniuoju.

Be to, iš antrojo aukšto iškeltos dvi 7 ir 10 metų mergaitės. Dėl jų A.Simonauskis iš pradžių ketino lipti viršun laiptais. Tačiau laiptinė buvo tokia uždūminta, jog gelbėtojas suprato atgal tuo pačiu keliu nebegrįšiąs. Todėl .A.Simonauskis skubiai surado kopėčias, pastatė jas prie degančio namo fasado ir viršuje likusias mergaites iš savo buto iškėlė per langą.

Maža to, viršuje, pasirodo, buvo dar du mažamečiai A.Simonauskio anūkai (2 ir 4 metų berniukai) su motina. Visus šiuos tris žmones teko irgi teko iškelti kopėčiomis per langus.

15min.lt nuotr./Tris vaikus išgelbėjęs Arūnas Simonauskis
15min.lt nuotr./Tris vaikus išgelbėjęs Arūnas Simonauskis

Netrukus atvykę ugniagesiai pirmame aukšte rado du nuo gaisro dūmų apsvaigusius kačiukus, kurie negalėjo patys išbėgti į lauką. Ugniagesiai juos išgelbėjo.

Tuo tarpu būstas antrajame aukšte buvo uždūmintas dar labiau nei tas, kuris degė pirmame aukšte. Viršuje buvę du kačiukai rasti be gyvybės ženklų. Tačiau vienas jų ant gelbėtojo rankų gryname ore atsigavo.

Gaisras stipriai suniokojo butą – sudegė kambarys, virtuvė, aprūko vaikų kambarys.

Buto šeimininkė įsitikinusi, kad gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimų. Ji teigia mačiusi, kaip pradėjo degti lubos. Laidai, nuvesti iki kambario šviestuvo, buvo paslėpti po polisterolio apdaila, ši medžiaga yra degi ir toksiška. 

Gaisro priežasčių ir aplinkybių tyrimas tęsiamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min