Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 21d. 11:57

Kėdainių prokurorai nusikaltusius asmenis prašo nubausti pagreitinto proceso tvarka

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai, prašydami užbaigti procesą pagreitinta tvarka, per dvi savaites perdavė teismui septynias baudžiamąsias bylas – tokia tvarka šeši smurtautojai ir vienas automobilių niokotojas nubausti greičiau kaip per dešimt dienų nuo nusikalstamų veikų padarymo.

Šiemet pagreitinto proceso tvarka kėdainiečiai prokurorai jau perdavė teismui 24 baudžiamąsias bylas – beveik tiek pat, kiek pernai per visus metus, kai su tokiais prašymais buvo kreiptasi į teismą dėl 27 baudžiamųjų bylų.

Su peiliu įsibrovęs į neįgalios giminaitės butą, grasinęs ją sužaloti ir sukėlęs triukšmą neblaivus Kėdainių miesto 36 metų gyventojas V.D. laisvės neteko penkiems mėnesiams – tokį sprendimą, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs prokuroro Arvydo Bernotavičiaus perduotą nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamąją bylą su pareiškimu, priėmė rajono apylinkės teismas.

Už svetimo turto sugadinimą įsibrovus svetimą automobilį ir akumuliatoriaus vagystę Kėdainių rajono 19 metų D.Š. gyventojui paskirtas 40 parų areštas pataisos namuose – tokios bausmės pagreitinto proceso tvarka nuteistasis sulaukė prokuroro Gintaro Jakšto perduotoje teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamojoje byloje.

Užpuolęs moterį daugiabučio namo koridoriuje ir ją sumušęs, neblaivus 35 metų kėdainietis Ž.Ž. sulaukė 45 arešto – tokia bausme pagreitinto proceso tvarka jis buvo nubaustas prokurorės Ingos Dovidavičienės perduotoje teismui nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje.

Dotnuvos miestelyje prie parduotuvės nepilnametę užpuolusiai ir panaudojusiai smurtą 18 metų G.Ž. paskirtas laisvės apribojimas 8 mėnesiams, įpareigojimas 50 valandų dirbti senelių globos namuose, jai uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja – tokios bausmės už smurto ir patyčių išpuolį pagreitinto proceso tvarka nuteistoji sulaukė prokuroro Gintaro Jakšto perduotoje teismui nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje.

Dar vienas neblaivus smurtautojas – 28 metų kėdainietis A.J., maudyklėse prie Nevėžio upės buteliu smogęs moteriai ir vyriškiui į galvą, sulaukė 50 parų arešto – taip nusprendė teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs prokuroro Nerijaus Gružausko perduotą nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamąją bylą.

Akmenės rajono Mantartiškių kaimo 40 metų gyventojas A.P., sumanęs įsibrauti pas vienišą moterį, gyvenančią Truskavos seniūnijos Okainių kaime, nubaustas 60 parų arešto – tokį sprendimą pagreitinto proceso tvarka priėmė rajono apylinkės teismas prokuroro Arvydo Bernotavičiaus perduotoje nusikaltimų viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje.

„Prokurorai stengiasi kuo dažniau pasinaudoti įstatymo suteikta teise užbaigti ikiteisminį tyrimą supaprastinta tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu ar pagreitinto proceso tvarka, nes siekiame kaip galima greičiau ištirti nusikaltimus ir nubausti nusikalstamas veikas padariusius asmenis. Tokiu būdu bausmė paskiriama kuo mažesnėmis sąnaudomis ir kaip galima trumpesniais terminais. Šį mėnesį per dvi savaites perdavėme teismui septynias baudžiamąsias bylas su pareiškimais, kuriuose prašoma jas nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Kai kaltinami asmenys prisipažįsta padarę nusikalstamas veikas ir nereikia atlikti jokių ekspertizių, kartais net neprireikia įstatymo numatytų nė dešimties dienų – prokurorai stengiasi kuo greičiau tokias veikas ištirti“,- teigia Kėdainių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Darius Krogertas.

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros vadovas Darius Krogertas sako, kad šiemet jau buvo perduotos 24 baudžiamosios bylos su pareiškimais dėl proceso užbaigimo pagreitinto proceso tvarka – tik trejomis bylomis mažiau, negu pernai per visus metus, kai su tokiais pareiškimais į teismą buvo perduotos 27 baudžiamosios bylos. Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis šiemet perdavė nagrinėti teismams 1106 baudžiamąsias bylas, tarp jų – 124 ikiteisminiai tyrimai buvo užbaigti pagreitinto proceso tvarka, t.y. kiekviena devinta baudžiamoji
byla per dešimt dienų sulaukė teismo verdikto.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min