Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 11:57

Kėdainių rajone iš nenaudojamos katilinės išsiliejo naftos produktai

Teršalai
Julijos Širkajevos nuotr. / Teršalai.
Kėdainių rajone pirmadienio rytą iš nenaudojamos katilinės išsiliejo naftos produktai, kurie užteršė aplinką.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pirmadienį apie 9.10 val. Kėdainių ugniagesiai gavo pranešimą, kad Apytalaukio kaime iš nenaudojamos katilinės išsiliejo naftos teršalai. Ugniagesiai praneša, kad, greičiausiai, iš katilinės išsiliejo skalūno alyva.

Nustatyta, kad siurblinėje nuo šalčio truko vienas iš vamzdyno ventilių, sujungto su keturiais rezervuarais po 50 kubinių m. talpos. Du rezervuarai nenaudojami, tušti.

Iš siurblinės pastato pro duris naftos produktai išsiliejo į kiemą (apie 30 kv. metrų) ir tvenkinį. Tvenkinys užšalęs, naftos produktai pasklido ant ledo.

Avarijos likvidavimo darbams buvo pasitelkta bendrovės „Lukoil Baltija“ speciali technika. Jos pagalba nusiurbti paviršiniai naftos produktų likučiai iš siurblinės, iš drenažinio šulinio tai pat bandyta nusiurbti paviršiniai tvenkinio vandens sluoksniai, susimaišę su naftos produktais.

Tvenkinio vandens paviršius po nusiurbimo nupurkštas biodetergento tirpalu. Ties vandens kanalu, patenkančiu iš drenažo į tvenkinį ir iš tvenkinio ištekančiame kanale į upelį pastatytos boninės užtvaros.

Antradienį avarijos likvidavimo darbai tęsiami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Teršalai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min