Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kėdainiuose pažeidėjai greitai bus uždaromi už 1 mln. litų atnaujintoje areštinėje

Kėdainiuose atidaryta atnaujinta areštinė
Kauno VPK nuotr. / Kėdainiuose atidaryta atnaujinta areštinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antrąją naujų metų dieną pradės veikti daugiau kaip metus laiko remontuota Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kėdainių rajono policijos komisariato areštinė. Neoficialus jos atidarymas įvyko ketvirtadienį.

Atidaryme dalyvavęs Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas Evaldas Lašinskas pabrėžė, kad į Kėdainių areštinės remontą investuota arti milijono litų.

„Tokios investicijos reikėjo, kad būtų labiau užtikrintos sulaikytų asmenų teisės ir laisvės, taip pat, kad būtų pagerintos darbuotojų darbo sąlygos, kurios iki šiol buvo, galima sakyti, siaubingos“, – sakė E.Lašinskas.

Jis akcentavo ir dar vieną svarbų dalyką: dabar, atidarius suremontuotą areštinę, bus taupomas pareigūnų laikas ir lėšos, nes nebereikės gaišti sulaikytuosius vežant į Kauno areštinę, taip pat nebereikės šioms kelionėms deginti degalų.

„Tokios investicijos reikėjo, kad būtų labiau užtikrintos sulaikytų asmenų teisės ir laisvės, taip pat, kad būtų pagerintos darbuotojų darbo sąlygos, kurios iki šiol buvo, galima sakyti, siaubingos“, – sakė E.Lašinskas. 

E.Lašinskas akcentavo, kad visa tai, kas bus sutaupyta, galės būti panaudota rajono teritorijoje įvykdytų nusikaltimų tyrimui, nusikalstamumo prevencijai, operatyviajam reagavimui, taigi gyventojai bus saugesni.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis užtikrino, kad suremontuota areštinė visiškai atitinka šiuo metu tokioms įstaigoms taikomus reikalavimus. „Gruodžio 5-ąją Policijos departamento komisija priėmė areštinės pastatą naudojimui“, – pabrėžė komisariato viršininkas. G.Dirmeikis akcentavo, kad po remonto pasikeitė labai daug kas – pradedant nuo pastato išorės bei teritorijos ir baigiant kamerose atnaujintais sanitariniais mazgais.

Areštinė dabar iš tiesų atrodo kitaip. Visų pirma, dalis jos teritorijos aptverta aukšta metaline tvora, kuri neleis nepageidaujamiems asmenims vaikščioti palei kamerų langus. Pastarieji irgi dabar pastebimai pasikeitė: ant jų uždėti apsauginiai skydai, kurie atims galimybę pro langus perduoti neleistinus siuntinius areštinėje laikomiems žmonėms. Žinoma, investuota ir į signalizaciją, vaizdo stebėjimo sistemą, įrangą, kompiuterinę techniką. Visos kameros perdažytos, pastatytos naujos spintelės, įrengti vadinamieji „antivandaliniai“ klozetai, kurie yra vientisos konstrukcijos, pagaminti ne iš keramikos, o iš metalo, taigi atsparūs smūgiams, tyčiniam niokojimui.

Sulaikytieji turės kur kas geresnę nei iki šiol galimybę apsiprausti: naujai įrengtos dušo kabinos, o sielos apvalymui jiems pasitarnaus ir anksčiau jau veikusi koplytėlė. Kėdainių dekanato dekanas Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas Gintaras Pūras pašventino koplytėlę, kurioje, tikėkimės, apsilankys ne vienas savo poelgius apmąstyti panoręs sulaikytasis. „Vis dėlto geriau būtų, kad areštinė būtų tuščia“, – krikščioniškai pasakė G.Pūras.

Darbuotojams areštinėje bus irgi šviesiau ir estetiškiau. Jų darbo kabinetai atnaujinti, visiškai nusidėvėję baldai pakeisti naujais, suremontuotos buities patalpos, atsirado persirengimo spintelės, nupirktas naujas šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, žodžiu, ir darbui, ir poilsio valandėlėms dabar sąlygos bus geresnės.

„Gerų įspūdžių!“ – pusiau juokais, pusiau rimtai palinkėjo G.Dirmeikis, pakvietęs visus svečius užeiti į pastato vidų ir savo akimis pamatyti permainas.

Į atidarymą atvyko Kėdainių rajono meras Rimantas Diliūnas, kartu ir savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, Kėdainių Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virgilijus Stogevičius, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė, prokuratūros atstovas, laikinai einantis vyriausiojo prokuroro pareigas Tomas Šiulys, Kėdainių dekanato dekanas Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas Gintaras Pūras, Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas Evaldas Lašinskas, Areštinės ir konvojaus skyriaus viršininkas Vaidas Bieleckas, Informatikos ir ryšių skyriaus viršininkas Romas Žalpys ir Kauno miesto Dainavos policijos komisariato viršininkas Saulius Karosevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min