Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 2d. 09:42

Kedžio dukters gynėjo ir Kusaitės rėmėjo Vitalijaus Keršio galvos skausmas – kaip išvengti areštinės

Vitalijus Keršis prieš komisijos posėdį
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vitalijus Keršis prieš komisijos posėdį

Vilniaus apygardos teismas atmetė budėjimais Garliavoje išgarsėjusio vilniečio skundą dėl jam skirtos arešto bausmės už prokuroro Justo Lauciaus terorizavimą.

31 metų vilnietis V.Keršis antradienį nuo ankstaus ryto suka galvą, ar jam pavyks išvengti areštinės.

Apeliacinės instancijos teisėjų kolegija, kurią sudaro Laureta Ulbienė (pranešėja), Pavelas Frolovas ir Regina Pocienė, šįryt paskelbė, jog atmeta tiek V.Keršio, tiek prokuroro J.Lauciaus apeliacinius skundus.

Kaip žinoma, balandį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje budėjimais Garliavoje prie Venckų ir Kedžių namų išgarsėjęs vilnietis V.Keršis buvo kaltinamas dėl trukdymo Generalinės prokuratūros prokurorui J.Lauciui dirbti Eglės Kusaitės baudžiamojoje byloje bei pareigūno įžeidimo. Bylą išnagrinėjusio teisėjo Ovidijaus Ramanausko vertinimu, V.Keršis yra kaltas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 290 straipsnį – už pareigūno įžeidimą kaltinamajam skirta 30 parų arešto.

Skustagalvis patriotas nuosprendį skundė, nes jautėsi nepelnytai nuteistas.

Tuo tarpu prokuroras J.Laucius nebuvo iki galo patenkintas pirmosios instancijos teismo verdiktu, mat V.Keršis buvo išteisintas pagal kaltinimus, numatytus BK 231 straipsnio 2 dalyje – dėl trukdymo jam dirbti.

„Jaučiau, kad esu kaip raudona vėliava buliui“, – apie tai, kaip praėjusią vasarą jausdavosi teisme, yra pasakojęs terorizavimu įtariamos E.Kusaitės bylą kuravęs Generalinės prokuratūros prokuroras J.Laucius.

V.Keršis neneigia 2010 metų liepos 20 dieną atvykęs į Vilniaus apygardos teismą, kur buvo sprendžiamas klausimas dėl E.Kusaitės suėmimo pratęsimo, tačiau neprisipažįsta išvadinęs prokurorą „budeliu“, „kagėbistu“, „parsidavėliu“, „rusų pakaliku“ ar sakęs frazę „mes pagausime tavo dukrą“.

„Neobjektyviai išnagrinėta byla, esu nepagrįstai nuteistas. Nei liudytojai, nei niekas nenurodė manęs. Buvo filmuota medžiaga, kur užfiksuota, kad net ne aš šneku. Bet nuosprendyje į tai neatkreipė dėmesio absoliučiai“, – piktinosi nuteistasis.

Antradienį paskelbtas Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos verdiktas įsiteisėjo iškart, V.Keršis privalo per savaitę susitarti dėl jam skirtos arešto bausmės atlikimo.

Tačiau 15min.lt jis tikino apie nelaisvę negalvojantis, nes Aukščiausiajam Teismui bandys pateikti argumentų, jog yra nuteistas nepagrįstai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min