Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kedžio sekėjo Vitalijaus Keršio byla: antifašistai ir skustagalviai rungiasi ir gatvėse, ir teisme

Eisenos neramumai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eisenos neramumai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus teismas toliau nagrinėjo Garliavos aktyvistui V.Keršiui iškeltą bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo per Kovo 11-osios eitynes sostinės Gedimino prospekte.

Kaip Drąsiaus Kedžio dukrelės saugotojas Garliavoje pagarsėjęs 31 metų vilnietis V.Keršis antradienį teisme toliau aiškinosi dėl jam iškeltos administracinio teisės pažeidimo (ATP) bylos, susijusios su nedideliu chuliganizmu per Kovo 11-osios eitynes sostinės Gedimino prospekte.

Bylos duomenimis, sostinės Gedimino prospekte vykusio patriotų maršo metu V.Keršis viešoje vietoje elgėsi įžūliai, puolė plėšyti transparantą su užrašu „Visuomenė be neonacių“, garsiai rėkė ir bandė sukelti muštynes.

„Suprantu, kad nuotraukose atrodo žiauriai tas vaizdas“, – pirmojo posėdžio metu yra sakęs V.Keršis, bandantis teisėjui Olegui Šibkovui įrodyti, jog iš tiesų viskas buvo kiek kitaip.

Antradienį liudyti į teismą buvo iškviesta viešosios įstaigos vadovė Eglė Č., kuri su dar dviem jaunuoliais buvo pasigaminusi minėtą plakatą. Jaunuoliai (vienam jų iškelta atskira byla – red. past.) taip reiškė poziciją, jog nepritaria radikalų eitynėms.

„Sužinojome, kad, kaip ir kasmet, vyks patriotų, kabutėse, eisena, todėl nusprendėme išreikšti savo pilietinę poziciją, jog yra dauguma žmonių, kuriems nepriimtini skinheadų šūkiai ir rasistiniai pasisakymai vidury miesto. Mes stovėjome ant šaligatvio trise ir buvome pasigaminę plakatą „Visuomenė be neonacių“, kurioje buvo užbraukta svastika. Kai pro mus ėjo eisena, plakatą pamatęs V.Keršis puolė prie mūsų – ėmė plėšyti mūsų transparantą. Jis taip pat pastūmė žmogų, kuris laikė plakatą. Jeigu ne policija, nežinau, ką tas žmogus mums būtų padaręs...“, – delfi.lt cituoja teisme liudijusią Eglę Č.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Vitalijus Kerais priea komisijos posėdį
Vitalijus Keršis

Pasak jos, žmonės bijo viešai išsakyti savo nuomonę, nes „bijo tokių žmonių“.

Oponentės liudijimas administracinėn atsakomybėn traukiamo V.Keršio nuomonės nepakeitė. „Reikia išsiaiškinti, kas yra kaltas, o kas teisus“, – teisme sakė jis.

Į dar kitą posėdį teismas nutarė iškviesti policijos pareigūnus, kurie matė konfliktą Gedimino prospekte. V.Keršis taip pat paprašė iškviesti vieną jo bičiulį, kuris per eitynes buvo šalia.

Kaip žinoma, išpuolis prieš antifašistus Vilniuje surengtas ir šio teismo posėdžio išvakarėse.

Policijos departamento duomenimis, pirmadienį vakare apie 18 val. 50 min. A.Strazdelio gatvėje į uždarosios akcinės bendrovės patalpas, kur tuo metu vyko paskaita apie antifašistus, įbėgo 5–6 kaukėti asmenys, kurie įmetė du dūminius užtaisus ir pasišalino. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, įtariamieji dar nenustatyti.

 

VIDEO: Kovo 11-osios neramumai

 

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./D.Velykio byla teisme
Antradienį teisme apklausta Eglė Č. Jos bendražygiui Donatui Velykiui dėl tų pačių neramumų yra iškelta atskira byla.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min