Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 09:37

Keista bebrų medžioklė baigėsi teistumu: Lietuvoje į vamzdį įlindęs vyras išlindo Rusijoje

Vandens pralaida ir įtariamasis kontrabandininkas
VSAT nuotr. / Vandens pralaida ir įtariamasis kontrabandininkas

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmuose šią savaitę du vyrai buvo nuteisti dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Jie teisinosi, kad pasienyje su Rusija tik medžiojo bebrus, tačiau tai jų neišgelbėjo – jiems skirtos 7500 eurų baudos.

2019 metų balandį Pagėgių pasienio rinktinės Vištyčio pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą Vilkaviškio rajono Galkiemio kaimo ribose pastebėjo du asmenis.

Vienas iš vyrų Lietuvos pusėje įlindo į vamzdį ir išlindo Rusijos teritorijoje. Netrukus jis grįžo atgal.

Jo bendrininkas stebėjo aplinką bei saugojo, kad jų neužkluptų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Jie buvo sulaikyti VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pareigūnų. Juos sulaikiusiems pareigūnams vyriškiai teigė, kad užsiėmė bebrų medžiokle.

„Baudžiamajai atsakomybei kilti nesvarbu valstybės sienos kirtimo tikslas (net jeigu asmuo medžioja ar grybauja), svarbu, kad tai būtų padaryta neteisėtai ir kirsta išorinė Europos Sąjungos siena. Nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiamas užsienietis, jeigu jis neteisėtai atvyko turėdamas tikslą pasinaudoti prieglobsčio teise arba turėdamas tikslą iš Lietuvos teritorijos pereiti į trečiąją valstybę, jeigu toks asmuo deportuojamas į šalį, iš kurios perėjo Lietuvos sieną, arba į šalį, kurios pilietis jis yra", – sako ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir jį kontroliavęs, valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras Vytautas Nacikūnas.

Nuteisti vyrai yra žinomi pasieniečiams ir jau buvo įkliuvę dėl kontrabandos gabenimo.

Spėjama, kad šios „kelionės“ pralaidos vamzdžiu tikslas galėjo būti kontrabandos gabenimas, tik šis planas dėl kažkokių priežasčių Vilkaviškio rajono gyventojams nepavyko.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka, praneša prokuratūra.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min