Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 13:57

Kelionę įtartinais „Mercedes-Benz“ rusas ir tadžikas baigė Lavoriškių punkte

Lavoriškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Rusijos ir Tadžikistano piliečių vairuotus krovininius „Mercedes-Benz“ įtartinus automobilius. VSAT pareigūnus sudomino užsieniečių pateikti transporto priemonių registracijos dokumentai.
Sustabdytos transporto priemonės
Sustabdytos transporto priemonės / VSAT nuotr.

Sekmadienį ryte Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai Lavoriškių kontrolės punkte patikrino į Baltarusiją vykusio 43-ejų Rusijos piliečio ir jo vairuoto automobilio „Mercedes-Benz Sprinter“ dokumentus.

Kroviniams gabenti pritaikyta 2008 m. pagaminta transporto priemonė buvo pažymėta laikinaisiais lietuviškais registracijos numeriais. Patikros metu VSAT pareigūnai nustatė, kad automobilio kėbulo numeris nesutampa su įrašais jo registracijos liudijime. Vyrui nebuvo leista išvažiuoti į užsienį.

Tą pačią dieną vakare Lavoriškių punkte pasieniečiai neleido iš Lietuvos išvykti dar vienam ,,Mercedes-Benz” automobiliui. Įtarimų sukėlė jo vairuotojo, 39-erių tadžiko, pateiktas lenkiškas registracijos liudijimas. Įrašai dokumente nesutapo su identifikaciniais krovininio automobilio kėbulo numeriais.

Tą pačią dieną rusą ir tadžiką apklausė du ikiteisminius tyrimus dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo, neteisėto sunaikinimo ar pakeitimo pradėję Vilniaus rinktinės pasieniečiai.

Pirminiais duomenimis, užsieniečiai įtartinais automobiliais į Lietuvą atvyko iš Lenkijos, t. y. per Europos Sąjungos ir Šengeno vidaus sieną, kur nuolatiniai pasienio tikrinimai nėra atliekami.

Už disponavimą suklastotu dokumentu ar jo panaudojimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Abu vairuotojai po apklausų paleisti. Automobiliai laikinai saugomi Vilniaus rinktinėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min