Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 11, 17:12

Kelių erelio „Audi“ per Kirklių gyvenvietę skriejo 133 km/val. greičiu

83 km/val. gyvenvietėje greitį viršijęs vyras, teisę vairuoti bandė išsaugoti už 200 eurų. „Audi A6“ vairuotojas teismuose bus baudžiamas ir už šiurkštų KET pažeidimą, ir už bandymą papirkti valstybės tarnautojus.
Greitis
Asociatyvinė iliustracija: greitis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rugsėjo 11 d. ryte, apie 7.45 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams patruliuojant Telšių rajone, Kirklių kaime buvo užfiksuotas 133 km/h „Audi A6“ važiavimo greitis. Sustabdžius automobilį, prie jo vairo sėdėjęs 28-erių Telšių rajone gyvenantis greičio mėgėjas pareigūnams pasakojo, jog akseleratoriaus pedalą spustelėjo, mat skuba į gydymo įstaigą.

Teigdamas, kad teisės jam labai brangios, nes reikalingos darbe, pažeidėjas padėjo patruliams 200 eurų.

Remiantis administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 str. 6 d., už nustatyto greičio viršijimą daugiau nei 50 km/h, numatyta 289-434 eurų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 1-6 mėnesiams. Siekdamas išvengti gresiančio apribojimo vairuoti, pažeidėjas Kelių policijos skyriaus pareigūnų prašė „susitarti“. Ne kartą pareigūnų įspėtas apie baudžiamąją atsakomybę už bandymą papirkti valstybės tarnautojus, greitį viršijęs pilietis vis tiek buvo atkaklus. Teigdamas, kad teisės jam labai brangios, nes reikalingos darbe, pažeidėjas pareigūnų tarnybiniame automobilyje, tarp priekinių sėdynių, padėjo dvi 100 eurų vertės kupiūras, prašydamas nerašyti protokolo. 

Apie papirkimo atvejį informuoti Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai, o „Audi A6“ vairuotojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. (Papirkimas) 2 d. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. 

Be pradėto ikiteisminio tyrimo, pažeidėjui teks atsakyti ir už greičio viršijimo atvejį, tad išvengti teisės vairuoti apribojimo jam nepavyks.

Telšių apskrities VPK nuotr./Kyšis
Telšių apskrities VPK nuotr./Kyšis

Telšių policijos pareigūnai primena:

Kyšis – tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. 

Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. 

Atmink, kad jokios baudos grynaisiais pinigais policijos pareigūnui negali būti mokamos. Todėl bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui bus vertinamas kaip kyšis.

Daugelyje policijos automobilių įrengtos vaizdo kameros, o asmens bendravimas su policijos pareigūnu įrašomas. Todėl bet kokie asmens neteisėti veiksmai bus užfiksuoti. 

Pasiūlius, pažadėjus ar davus kyšį, tau gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. 
Davęs kyšį, net iki 15 metų negalėsi būti ramus, kad tokie duomenys nepasieks teisėsaugos ir tau nebus pateikti įtarimai.

Kyšis išpurvina. Būk vyras – mokėk baudą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min