Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 25d. 07:55

Kelių erelio sąžinė neprabudo

Septynis žmones Virbalio miestelyje (Vilkaviškio r.) šių metų vasarį pražudęs 23-ejų Rimas Muraškovas teismo salėje neatsiprašė žuvusiųjų artimųjų. Jie iš kraupios avarijos kaltininko reikalauja atlyginti 5 mln. litų neturtinę žalą.

Kauno rajone, Babtuose, gyvenantis, niekur nedirbantis ir nesimokantis R.Muraškovas kaltinamas sukėlęs vieną tragiškiausių pastarojo meto avarijų, per kurią žuvo net dvi šeimos.

Pakeliui iš krikštynų.

Nelaimė įvyko vėlų vasario 21-osios vakarą Virbalio miestelio Vilniaus gatvėje. Likus valandai iki vidurnakčio iš Kybartuose vykusių dukterėčios krikštynų į namus vyko Algirdas Masaitis su žmona Aušra bei dviem dukromis ir tądien krikštyta 4 metukų dukterėčia. Kartu taip pat vyko A.Masaitienės brolis Darius Sabaliauskas su drauge Lijana Bruožyte. Juos A.Masaičiui priklausančiu visureigiu "Jeep Grand Cherokee" vežė Masaičių kaimynas Alvydas Šmulkštys.

Likus maždaug porai šimtų metrų iki Masaičių sodybos, į visureigio galą trenkėsi atlėkęs lengvasis automobilis "Renault Clio". Jį vairavo girtas ir vairuotojo pažymėjimo neturintis R.Muraškovas. Nuo smūgio visureigis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su Kybartų link važiuojančiu krovininiu automobiliu "Renault Magnum Privelege 430", vairuojamu Rusijos piliečio Aleksandro Štogrino.

Iškart po nelaimės kartu su R.Muraškovu "Renault Clio" važiavęs Virmantas Trekevičius policijos pareigūnams teigė, kad jiedu "skriejo" gal net 100 kilometrų per valandą greičiu. Tai, kad greitis buvo viršytas, patvirtino ir ekspertai.

Visureigis "Jeep Grand Cherokee" rėžėsi į metalinius kiemo vartus. Stiprus smūgis vienus keleivius nubloškė per išdužusius langus, kiti liko suspausti geležies gniaužtuose.

Prašo milijonų

Į nelaimės vietą atskubėję medikai visureigio keleiviams padėti jau niekuo negalėjo - jų gyvybės buvo užgesusios. Sunkiai sužalotas 21 metų A.Šmulkštys buvo nuvežtas į Vilkaviškio ligoninės reanimaciją. Vakar Vilkaviškio rajono apylinkės teismo posėdyje jaunuolis teigė sunkiai beprisimenantis visas įvykio aplinkybes, nes per avariją jam buvo smarkiai sutrenkta galva.

"Tądien ne pirmą kartą važiavau keliu iš Kybartų į Virbalį. Prieš keletą valandų jau buvau į Vilkaviškį parvežęs dalį krikštynose dalyvavusių svečių. Galiausiai paėmiau likusius svečius - kaimynus. Nelaimė įvyko iki sodybos likus 200 metrų. Atsibudau ligoninėje", - pasakojo A.Šmulkštys. Praėjus pusmečiui nuo nelaimės jam vis dar tenka gydytis, o darbingumas dėl traumos sumažėjo perpus.

Be medikų pagalbos negali išsiversti ir žuvusios L.Bruožytės motina Vilma Antanina Bruožienė. Dukters netektis moterį palaužė, ji iki šiol priversta vartoti raminamuosius vaistus.

"Žuvusių vaikų ir vaikaičių jau niekas neprikels, niekas neįvertins mūsų netekties, tačiau norime, kad avarijos kaltininkas iki savo gyvenimo pabaigos jaustų kaltę", - kalbėjo žuvusiųjų artimieji. Jie yra pateikę teismui civilinius ieškinius siekdami prisiteisti neturtinę žalą, kuri įvertinta daugiau kaip 5,5 mln. litų.

Atsiprašyti nenori

Į teismo posėdžių salę susirinkę aukų artimieji neslėpė neapykantos įtariamam avarijos kaltininkui. Jie stebėjosi, kad į teismo posėdį neišdrįso ateiti R.Muraškovo tėvas Jonas Muraškovas, kurio namuose lemtingą vakarą Kybartuose girtas sūnus svečiavosi.

"Prisipažįstu esu kaltas", - vakar teištarė R.Muraškovas ir atsisakė teismui išsamiau papasakoti apie vasario 21-osios įvykius.

Žuvusiųjų artimieji dar tikėjosi iš R.Muraškovo lūpų išgirsti bent mažą atsiprašymo žodį, nes iki šiol nei jis, nei jo tėvai to nepadarė.

Baudžiamoji byla, kurioje R.Muraškovas kaltinamas Kelių eismo taisyklių pažeidimu, sukėlusiu septynių žmonių žūtį, Vilkaviškio rajono apylinkės teisme turėtų būti baigta nagrinėti rytoj. Už šį nusikaltimą jaunuoliui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min