TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių erelio tėvui teisme nepavyko susigrąžinti konfiskuoto BMW

Kauno apygardos teismas
Evaldo Šemioto nuotr. / Kauno apygardos teismas nepasigailėjo kelių erelio tėvo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs Mindaugo Tamulevičiaus apeliacinį skundą, paskelbė nutartį administracinių teisės pažeidimų byloje, kurioje apelianto sūnus 25-tą kartą nubaustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus ir paskirta administracinė nuobauda – 1 500 eurų bauda, atimta teisė vairuoti 3 m. 6 mėn. bei konfiskuotas tėvui priklausantis automobilis BMW X5.

2014-11-08 apie 1.38 val. Alytaus mieste policijos pareigūnų buvo sustabdytas automobilį BMW X5 vairuojantis 24-erių metų amžiaus Povilo Tamulevičiaus. Vairuotojas pasirodo buvo ne tik neblaivus, bet ir jau baustas net 24 kartus už kelių eismo taisyklių pažeidimus bei tik keli mėnesiai kaip atgavęs teisę vairuoti transporto priemones.

Vaikinui paskirta 1500 eurų bauda su teisės vairuoti atėmimu 3 metams 6 mėnesiams bei jo tėvui priklausančio automobilio BMW X5 konfiskavimas.

Išnagrinėjus bylą teisme P.Tamulevičius pripažintas kaltu padaręs administracinius teisės pažeidimus ir nubaustas už tai, kad išvažiuodamas iš šalutinio kelio nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ir tuo sukėlė pavojingą situaciją, stabdomas policijos pareigūnų nestojo, nepateikė jiems galiojančio vairuotojo pažymėjimo bei pakartotinai vairavo automobilį būdamas neblaivus.

Vaikinui paskirta 1500 eurų bauda su teisės vairuoti atėmimu 3 metams 6 mėnesiams bei jo tėvui priklausančio automobilio BMW X5 konfiskavimas.

Apeliaciniu skundu automobilio savininkas prašė jam priklausančio automobilio nekonfiskuoti. Teigė, kad automobilio konfiskavimas yra neproporcinga ir administracinės nuobaudos tikslams pasiekti netinkama priemonė, sukelsianti labai sunkias pasekmes ne tik jam, nepadariusiam jokio teisės pažeidimo, bet ir jo šeimai, pažeisianti teisingumo principą.

Kartu teismas pažymėjo, jog automobilio savininkas su jam priklausančiu daiktu nesielgė taip rūpestingai, kad kiti asmenys jo negalėtų panaudoti priešingai visuomenės interesams. 

Kauno apygardos teismas nutarė apeliacinio skundo netenkinti ir Alytaus apylinkės teismo nutarimą paliko nepakeistą. Kartu teismas pažymėjo, jog automobilio savininkas su jam priklausančiu daiktu nesielgė taip rūpestingai, kad kiti asmenys jo negalėtų panaudoti priešingai visuomenės interesams. Be to, žinodamas apie tai, kad jo sūnui jau kartą buvo atimta teisė vairuoti transporto priemonę už vairavimą esant neblaiviam, nesiėmė jokių priemonių apsaugoti savo turtą, kad jis nebūtų panaudotas priešingoms teisei veikoms.

Apeliacinės instancijos teismo vertinimu tik konfiskavus automobilį pažeidėjas bus pakankamai nubaustas ir užtikrinta, kad jis ateityje nebedarys naujų pažeidimų, ir tik taikant automobilio konfiskavimą bus apsaugota visuomenė bei kiti eismo dalyviai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min