Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių erelis ryžosi suniokoti radarą, užfiksavusį jo skrydį per gyvenvietę 140 km/val. greičiu

Suniokotas greičio matuoklis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Suniokotas greičio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šilutės rajono gyventojui 22 metų N.A. šis išpuolis gali kainuoti nelaisvę iki 2 metų.

Šilutės rajono apylinkės teisme artimiausiu metu turėtų būti nagrinėjama byla dėl greičio matuoklio niokojimo.

Daugiau nei 90 km/val. viršijęs greitį Usėnų kaimo gyventojas N.A. suniokojo matuoklį manydamas, jog duomenys yra saugomi įrenginyje. Dabar jam gresia ne tik bauda už greičio viršijimą, nuostolių už sugadintą įrangą atlyginimas, bet ir laisvės atėmimas iki 2 metų, teigiama matuoklius prižiūrinčios įmonės užsakymu antradienį išplatintame pranešime spaudai.

2010 m. sausio 10 d. Viešosios policijos apsaugos tarnybą pasiekė perspėjimo aliarmas iš greičio matuoklio, esančio kelyje Šilalė–Šilutė. Atvykus į įvykio vietą buvo nustatyta, kad greičio matuoklis nuverstas ir sugadintas, sulaužyta greičio matuoklio dėžė. Iš apgadinimų buvo akivaizdu, jog įrenginį bandyta atidaryti. Šalia įvykio vietos gulėjo lynas.

Ištyrę stebėjimo centro gautus duomenis policijos pareigūnai nustatė, jog prieš matuoklio suniokojimą paskutinis jo užfiksuotas vairuotojas buvo jaunuolis, leistiną greitį viršijęs net 90 km/val.: gyvenvietėje, kur leistinas greitis yra 50 km/val., jis lėkė 140 km/val. greičiu.Už greičio matuoklio suniokojimą vaikinui gresia nelaisvė iki 2 metų bei nuostolių atlyginimas – daugiau nei 24 tūkst. litų. Neišsisuks jis ir nuo baudos už KET pažeidimą.

Apklaustas 22 m. įtariamasis N.A. prisipažino padaręs nusikaltimą. Pagalvojęs, kad duomenys yra saugomi matuoklyje, prietaisą jis bandė nutempti lynu prikabinęs prie automobilio. Pasak pareigūnų, jaunuolis iki šiol buvo ne kartą baustas už greičio viršijimą, šiuo metu yra bedarbis.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už greičio matuoklio suniokojimą vaikinui gresia nelaisvė iki 2 metų bei nuostolių atlyginimas – daugiau nei 24 tūkst. litų). Neišsisuks jis ir nuo baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Šiuo metu už greičio viršijimą 50 km/val. ir daugiau taikoma bauda nuo 1 000 iki 1 500 Lt bei 1–3 mėn. teisių atėmimas arba 7 paros arešto ir 6 mėn. teisių atėmimas.

150 greičio matuoklių visoje Lietuvoje įrengusios ir prižiūrinčios bendrovės „Fima“ atstovo teigimu, tokių matuoklių niokotojų pasitaiko. Tačiau, užuot išsisukdami nuo baudos, jie tik dar labiau sau pakenkia. „Greičio matuoklių užfiksuoti duomenys yra automatiškai išsiunčiami policijos pareigūnams į stebėjimo centrą – jokie duomenys pačioje dėžėje nesaugomi. Be to, įrenginyje sumontuota elektroninė apsaugos sistema, kuri reaguoja į bet kokius bandymus niokoti įrangą ar nesankcionuotai ją atidaryti“, – teigė „Fimos“ Sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min