Dabar populiaru
Publikuota 2022 10 03, 10:19

Kelmiškis pareigūnams padėjo sulaikyti 6-metę išžaginti ketinusį niekdarį

Likimas lėmė, kad 45 metų Kelmės gyventojas Ričardas Krikštanavičius šių metų vasarą tapo vieno sunkaus nusikaltimo liudininku. Vyras neliko pasyviu stebėtoju. Savo aktyviais veiksmais jis ne tik išgelbėjo šešiametę mergaitę nuo tragiškų padarinių, bet ir savo pastebėjimais padėjo operatyviai sulaikyti nusikaltimą įvykdyti pasikėsinusį asmenį.
Apdovanotas Ričardas Krikštanavičius
Apdovanotas Ričardas Krikštanavičius / Šiaulių apskr. VPK nuotr.

Už tai jam dėkingi ir mergaitės tėvai, ir Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai bei pasikėsinimą išžaginti tiriantys Šiaulių AVPK Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai. Jei ne Ričardas, viskas galėjo baigtis didžiule tragedija.

Birželio 26-ąją jis prie praviro daugiabučio namo lango gėrė kavą ir mėgavosi vasaros pavakariu. Jo žvilgsnį patraukė po langais vis praeinantis vaikinas ryškiais oranžiniais marškinėliais. Po to Ričardas išgirdo ir to praeivio balsą – jaunuolis kažką pakvietė ateiti.

Prie lango sėdėjęs vyras išvydo, kaip jaunuolis su maža mergaite nueina link toliau esančio nuosavo gyvenamojo namo. Ričardui pasirodė keista, kad jie ėjo pro krūmus, nors eiti aplink būtų buvę daug patogiau. Netrukus iš tos vietos, kur su mergaite nuėjo jaunuolis, pasigirdo mažametės klyksmas ir maldavimas paleisti.

Žolėse, tarp krūmų, Ričardas pamatė tą patį ryškius marškinėlius vilkintį vaikiną, kuris rankomis smūgiavo gulinčiai ant žemės mergaitei. Kavos gėrimą nutraukęs vyras bandė šūksniais nutraukti smurtą.

Tik po antro išgirsto šūktelėjimo nepažįstamasis pakėlė galvą ir pradėjo žvalgytis. Šia akimirka pasinaudojusi mažametė pabėgo, o smurtautojas atsistojo ir nuėjo.

Ričardas, pačiupo automobilio raktelius, išbėgo lauk ir, čia sutikęs du dėl išgirstų riksmų sunerimusius kaimynus, sėdo su jais į automobilį ir išvažiavo ieškoti mergaitės skriaudiko. Deja, paieškos buvo bergždžios. Grįžęs į įvykio vietą, Ričardas policijos pareigūnams apibūdino įtariamojo išvaizdą ir keletas policijos ekipažų leidosi į jo paieškas.

Šiaulių apskr. VPK nuotr./Ričardas Krikštanavičius
Šiaulių apskr. VPK nuotr./Ričardas Krikštanavičius

Įtariamasis rastas pievoje, netoli gatvės, kurioje vyko nusikaltimas. 23 metų Kelmės rajono gyventojui buvo uždėti antrankiai, jis suimtas. Alkoholio matuokliu jam nustatytas 2,04 prom. girtumas. Dėl pasikėsinimo išžaginti mažametę ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus teistam vaikinui buvo pareikšti įtarimai. Dėka Ričardo Krikštanavičiaus ir kitų kelmiškių suteiktos informacijos, įtariamasis buvo nustatytas ir sulaikytas per trejetą valandų po nusikaltimo.

Neaišku, kuo būtų pasibaigęs minėtas įvykis, jei ne Ričardo staigi reakcija į mergaitės klyksmą. Už pilietiškumą ir aktyvumą spalio 30 d. plojimais jam dėkojo visas Kelmės rajono policijos kolektyvas, o Šiaulių apskrities policijos viršininko pavaduotojas Marius Jablonskas ir Smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Agija Burkauskienė jam įteikė Angelo sargo statulėlę, nes šiuo atveju Ričardas Krikštanavičius buvo tikras šešiametės Angelas sargas, išgelbėjęs ją nuo nusikaltėlio piktų kėslų, o galbūt net mirties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min