Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Stasaitis lieka Lukiškėse: prokurorai įrodė, kad dėl pacientės išžaginimo nuteistas greitosios pagalbos medikas negali būti paleistas į laisvę

Kęstutis Stasaitis ir Jan Andžej Borkovski
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kęstutis Stasaitis šioje byloje nuteistas kartu su Janu Andžejumi Borkovskiu. Pastarasis jau mėgaujasi laisve.
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštesnis teismas panaikino žemesnio teismo nutartį, pagal kurią greitosios pagalbos mašinoje pacientę išžaginęs Kęstutis Stasaitis buvo paleidžiamas į laisvę.

Penktadienio ankstų rytą Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad naikina žemesniame Vilniaus miesto apylinkės teisme birželio 28 d. priimtą nutartį dėl Kęstučio Stasaičio lygtinio paleidimo.

Prokuratūros skundą išnagrinėjusi teisėja Jurgita Mačionytė patvirtino, kad ankstesnė nutartis buvo neteisėta, o iš tiesų šiuo metu dar nėra pagrindo paleisti į laisvę greitosios pagalbos mašinoje pacientę išžaginusio ir dėl to Lukiškėse kalinčio vyro.

15min.lt primena, kad visuomenę sukrėtęs nusikaltimas buvo įvykdytas 2009 m. spalio 24-osios naktį. Už tąsyk įvykdytą brutalų pacientės išžaginimą reanimobiliu važinėjęs felčeris K.Stasaitis (gim. 1974 m.) buvo nuteistas kalėti 7 metus, o vairuotojas Janas Andžejus Borkovskis – 5,5 metų.

Apygardos teismo nutartyje pažymima, kad K.Stasaitis atitinka formalias lygtinio paleidimo sąlygas. Tačiau to negana.

Teismo vertinimu, sprendžiant lygtinio paleidimo klausimą šiuo atveju svarbu atsižvelgti ir į patį nusikaltimą, ir į jo padarymo aplinkybes.

Kaip žinoma, lemtingą naktį medikai turėjo teikti pagalbą Pylimo gatvėje rastai 18-metei merginai, kuriai buvo sužalotas veidas, perpjauta lūpa. Iš pradžių sužeistoji buvo nuvežta į „Žalgirio“ klinikas, o įtariant, kad gali būti sukrėstos galvos smegenys, pervežta į Greitosios pagalbos ligoninę.

Iš ten po poros valandų K.G. buvo išleista į namus. Po dviejų dienų, neabejodama, kad greitosios pagalbos automobilyje buvo apsvaiginta medikamentais ir išžaginta, mergina kreipėsi į policiją. Gavus teismo medicinos ekspertų išvadą, K.Stasaitis ir J.A.Borkovskis buvo sulaikyti, o vėliau trims mėnesiams suimti.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, pakeliui iš vienos ligoninės į kitą K.Stasaitis merginai į sėdmenis suleido nenustatytos kilmės medikamentų, dėl kurių ji nepajėgė valdyti kūno ir pasipriešinti. Pasinaudodamas bejėgiška aukos būkle, slaugytojas ją išžagino. Paskui tą patį padarė automobilio vairuotojas J.A.Borkovskis.

Niekada kaltės nepripažinę nuteistieji skundė nuosprendžius iki pat Aukščiausiojo Teismo. Nieko nepešę, jie buvo priversti nukentėjusiajai sumokėti solidariai iš jų priteistą 40 000 litų kompensaciją.

Lygtinio paleidimo bylos duomenimis, atlikdamas bausmę Lukiškėse per visą laisvės atėmimo laikotarpį K.Stasaitis negavo nei vienos nuobaudos, jo elgesys vertinamas gerai. Tačiau kaltės jis iki šiol nepripažįsta, apie nusikaltimą ir juolab atgailą dėl jo kalba nenoriai.

Šiandienis teisėjos J.Mačionytės verdiktas neskundžiamas, tačiau K.Stasaitis po pusmečio vėl galės prašyti lygtinio paleidimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min