Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturi nepilnamečiai nuteisti už benamio nužudymą

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nužudymo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo. Valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio Klaipėdos apygardos prokuroro Aurelijaus Stanislovaičio prašymu, teismas keturiems nepilnamečiams, kurie prieš dvejus metus Palangoje mirtinai suspardė benamį, skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmes, o 29 ir 27 m. vyrams, kurie buvo kaltinami nežymiu sveikatos sutrikdymu – 9 ir 10 mėnesių laisvės atėmimą.

Kaip informuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra, 42 metų benamis buvo nužudytas 2008 m. kovo 30-ąją, kai apleistame pastate  buvusio Palangos kempingo teritorijoje tarp čia gyvenusio vyro bei keturių moksleivių kilo buitinis konfliktas dėl benamio gyvenimo draugės išvirtos sriubos. Tada šešiolikmečiai dvyniai bei du keturiolikmečiai lovoje gulintį vyrą spardė ir mušė tol, kol jis neteko sąmonės, o nuvežtas į ligoninę mirė.

Skirdamas visiems nepilnamečiams vienodas septynerių metų laisvės atėmimo bausmes, teismas konstatavo, jog jie „‚nužudė bendrai suderintais veiksmais ir visi buvo aktyvūs“. Teismas atkreipė dėmesį į nepatenkinamą moksleivių elgesį (vienas iš dvynių yra pašalintas iš mokyklos, kiti nuolat praleidinėjo pamokas) bei paaiškino, jog skiriama vidutinė bausmė, kurią įstatymas už sunkius nusikaltimus numato nepilnamečiams.

Dar vieno asmens, kaltinto savavaldžiavimu, atžvilgiu byla nutraukta dėl kaltinamojo sveikatos būklės.

Dvyniams, kuriems lapkričio mėnesį sukaks 18 metų ir kurie jau ne kartą buvo teisti,  paliktas už kitus nusikaltimus skirtas suėmimas, o vienas iš nuteistųjų šešiolikmečių suimtas teismo salėje. Ketvirtasis nepilnametis išklausyti nuosprendžio į teismą neatvyko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min