Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturias gyvybes nusinešusioje byloje dėl eismo taisyklių pažeidimo ugniagesys pripažintas kaltu

Tragiška avarija Panevėžyje 2009 m. sausį
„Panevėžio balso“ nuotr. / Tragiška avarija Panevėžyje 2009 m. sausį
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorų prašymu, keturiomis žūtimis paženklinta kelių eismo drama Panevėžio miesto aplinkkelyje, sulaukė dar vieno verdikto, kuriuo 32 metų ugniagesys gelbėtojas R.Š. pripažintas kaltu pažeidęs kelių eismo saugumo taisykles – jam paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Antradienį tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, patenkinęs apygardos prokuratūros prokurorų apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti pernai gruodžio 11 d. priimtą Panevėžio miesto apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį.

Prokurorų nuomone, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nenustatė jokio ryšio tarp kelių eismo taisyklių pažeidimu kaltinto ugniagesio gelbėtojo R.Š. veikos ir per pūgą kelyje kilusių padarinių.

Šią didelio visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimo sulaukusią baudžiamąją bylą, kurioje kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimu buvo kaltinamas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2–os komandos 32 metų ugniagesys gelbėtojas R.Š., ištyrė ir perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

„Gaisrinio automobilio vairuotojas R.Š. buvo kaltinamas tuo, kad jis, pasirinkdamas važiavimo greitį, neatsižvelgė į sudėtingas važiavimo ir meteorologines sąlygas, dėl ko įvyko eismo įvykis, du žmonės žuvo ir penki buvo sužaloti. Tačiau pirmosios instancijos teismas nepagrįstai padarė išvadą, kad R.Š. veiksmuose nėra neatsargios kaltės – nusikalstamo nerūpestingumo požymių. Bylos duomenimis, gaisrinio automobilio vairuotojas nenumatė, kad jo veikimas ar neveikimas gali tapti eismo įvykio, kurio metu nukentėjo žmonės, priežastimi, nors pagal veikos aplinkybes ir
savo asmenines savybes profesionalus vairuotojas galėjo ir turėjo tai numatyti“, – teigė R.Vagrys.

Anot jo, specialisto išvada, jog R.Š. pasirinktas važiavimo greitis turėjo įtakos ir buvo priežastiniame ryšyje su jo vairuojamo gaisrinio automobilio važiavimo stabilumo praradimu, yra kategoriška, nepaliekanti vietos abejonėms, ją patvirtina ir kiti teisme išnagrinėti bylos duomenys. 

2009 m. sausio 7 dieną apie 11 val. Panevėžio miesto aplinkkelyje, vedančiame iš Vilniaus į Rygą ir Šiaulius, per pūgą slidžiame kelyje vienas po kito įvyko du eismo įvykiai. Automobilis „Škoda Octavia“, kuriuo važiavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo skyriaus du pareigūnai, esant slidžiai kelio dangai išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu „Chrysler Concorde“. Įvykio metu žuvo automobilio „Škoda Octavia“ vairuotojas ir keleivis, sužalotas „Crysler Concorde“ vairuotojas.

Po dešimties minučių į eismo įvykio vietą atvykęs gaisrinis automobilis, vairuojamas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2–os komandos ugniagesio gelbėtojo R.Š., esant slidžiai kelio dangai tapo nevaldomas, išvažiavo į priešingą eismo juostą, kliudė priešpriešiais važiavusį „Renault Trafic,“ atsitrenkė į važiuojamojoje dalyje po ankstesnio eismo įvykio stovėjusius automobilius ir parbloškė ten buvusius žmones, tarp kurių buvo ir į avarijos vietą atskubėję greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Susidūrimo metu žuvo du greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, buvo sužalotos trys medicinos darbuotojos ir du įvykio vietoje buvę vairuotojai.

Įstatymas tam, kas, vairuodamas kelių transporto priemonę, pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min