Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturias gyvybes nusinešusios BMW avarijos atomazga: kaltas vienas iš žuvusiųjų

BMW po avarijos
Tomo Markelevičiaus nuotr. / BMW po avarijos
Šaltinis: 15min
8
A A

Antradienį Panevėžio apylinkės teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį Edvardui Gorodeckui, kuris buvo kaltinamas, kad 2015-ųjų metų vasarį sukėlė kraupiai pasibaigusią avariją. Panevėžio rajone, Gailiūnų kaime įvykusio incidento metu iškart žuvo trys vyrai, o vienas ligoninėje mirė vėliau. Gyvas liko tik E.Gorodeckas.

Dvejus metus trukę tyrimai ir teismų posėdžiai baigėsi antradienį, kuomet Panevėžio apylinkės teismas paskelbė iki tol kaltinamuoju buvusiam Edvardui Gorodeckui palankų sprendimą.

28-erių metų panevėžietis pripažintas nekaltu. Taip pat atmesti ir žuvusiųjų artimųjų pareikšti civiliniai ieškiniai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Edvardas Gorodeckas

Tvirtų įrodymų nerado

Teismas teigė, kad įvertinus visas aplinkybes ir išvadas, nėra neginčijamų duomenų, kurie patvirtintų E.Gorodecko vairavimą įvykio metu. Vyrui buvo palankūs ir liudininkų parodymai, kurių duomenimis, po išgertuvių prie BMW vairo sėdo vėliau žuvęs Mantas Morkūnas, o pats E.Gorodeckas sėdo į keleivio vietą priekyje.

Teismas teigė, kad byloje nenustatyta duomenų, jog liudininkų parodymai būtų melagingi. Taip pat atsižvelgta į tai, ką papasakojo pirmasis po avarijos įvykio vietoje atsiradęs liudininkas. Jo teigimu, E.Gorodeckas sėdėjo keleivio vietoje praradęs sąmonę ir tik paplekšnojus per veidą ją atgavo.

Teismas teigė, jog nėra pagrindo manyti, kad E.Gorodeckas galėjo iš vairuotojo vietos persėsti į keleivio ir apsimesti esąs be sąmonės. Kad nevairavo BMW automobilio, E.Gorodeckas tikino ir medikus, kurie jį po įvykio vežė į ligoninę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdis
Tomo Markelevičiaus nuotr./E.Gorodeckas ir žuvusiųjų artimieji

Teismas įvertino ir įvairių ekspertizių duomenis, kuriais remiantis nėra tvirto pagrindo manyti, jog vairavo būtent E.Gorodeckas.

Teismo teigimu, E.Gorodeckas nepatyrė vairuotojams būdingų kūno sužalojimų – krūtinkaulio lūžio, kojų traumų. Krūtinkaulis buvo lūžęs M.Morkūnui, todėl manoma, kad šis žuvusysis ir sėdėjo prie vairo.

Sprendimą ruošiasi skųsti

Išgirdęs išteisinamąjį nuosprendį E.Gorodeckas su žurnalistais nebendravo ir atsakęs į klausimą, kaip jaučiasi išgirdęs nuosprendį, atsakė, kad gerai. Tuo metu prokurorė Gražina Petrulytė tikino, kad tokį Panevėžio apylinkės teismo nuosprendį tikrai skųs.

Prisiminti ir duoti parodymus su visomis smulkmenomis atėjo noras tik tada, kai mirė paskutinis, į komą patekęs sužalotas asmuo.

„Visiškai viskas buvo vertinama vien buvusį kaltinamąjį teisinančiais pagrindais. Visiškai visi duomenys, kurie buvo surinkti jo naudai – į juos teismo buvo atkreiptas didesnis dėmesys. E.Gorodeckas po įvykio parodymų nedavė ir sakė, kad neduos.

Po to sakė, kad nieko neprisimena. O prisiminti ir duoti parodymus su visomis smulkmenomis atėjo noras tik tada, kai mirė paskutinis, į komą patekęs sužalotas asmuo“, – sakė prokurorė Gražina Petrulytė.

Toks nuosprendis šokiravo ir žuvusiojo M.Blaževičiaus artimuosius. Šio vaikino BMW automobiliu ir buvo padaryta tragiška avarija. Pats M.Blaževičius nugrimzdo į komą ir vėliau ligoninėje mirė. Tuo metu kiti trys vyrai – Andrius Bžėskis, Mantas Morkūnas ir Žydrūnas Andrušaitis žuvo iškart.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Teismo posėdis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Eimutis Blaževičius

„Neįmanoma. Jis sako, kad sėdėjo keleivio vietoje. Neįmanoma. Ten baisiausia vieta, kur jis sako, kur sėdėjo. Galite tirti iš naujo. Mašina stovi garaže.

Toje vietoje, kur jis sėdėjo, išgyventi buvo neįmanoma. Siaubas, kas čia darosi“, – teigė žuvusio M.Blaževičiaus tėvas Eimutis Blaževičius.

Edvardui Gorodeckui palankus Panevėžio apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas, tad veikiausiai šią bylą teks iš naujo nagrinėti aukštesnės instancijos teismui.

VIDEO: Prokurorės G.Petrulytės ir žuvusiojo tėvo E.Blaževičiaus komentarai po posėdžio

Po išgertuvių – pražūtingas smūgis į medį

Vieninteliam avariją išgyvenusiam Edvardui Gorodeckui po įvykio buvo nustatytas 1,48 promilės girtumas, tačiau jis kategoriškai neigė vairavęs automobilį. Dar ankstesniuose posėdžiuose prokurorai tvirtino, kad atlikus ekspertizes ir vertinant tai, kad mažiausiai apgadinta būtent BMW vairuotojo pusė, o pats E.Gorodeckas mažiausiai nukentėjo, vairuoti galėjo būtent jis.

Anksčiau vykusiuose posėdžiuose po vieną buvo apklausinėjami liudytojai. Du iš jų buvo sutuoktiniai, kurie vieni pirmųjų atsidūrė įvykio vietoje praėjus vos kelioms akimirkoms po avarijos. Taip pat parodymus davė ir vyras su žmona, pas kuriuos kraupią avariją patyręs BMW ekipažas lankėsi ir vartojo alkoholį prieš pat nelaimę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./BMW po avarijos
Tomo Markelevičiaus nuotr./BMW po avarijos

Liudytojas, pas kurį užsuko kompanija, paaiškino, kad svečių sulaukė vakarop. Iš anksto susitikti kompanija nebuvo suplanavusi. Teisme jis paaiškino, kad prie į kiemą įsukusio BMW vairo tuo metu sėdėjo E.Gorodeckas. Į svečius atvykusi kompanija su šeimininku sėdo prie stalo. Vyrai gėrė degtinę. Vienas asmuo pasiliko miegoti automobilyje ir prie kompanijos neprisijungė. Bendraudama kompanija išgėrė beveik du butelius degtinės. Vienu metu nuo stalo pakilo ir į automobilį nuėjo ir BMW savininkas M.Blaževičius.

Staiga vienam iš svečių, Mantui Morkūnui, suskambo telefonas. Jo pokalbį telefonu girdėjo ir namo šeimininko žmona. Teisme liudytoja negalėjo konkrečiai pasakyti, su kuo ir apie ką kalbėjo M.Morkūnas, tačiau po pokalbio savo kompanionams jis pareiškė, kad reikia greitai važiuoti namo.

15min.lt skaitytojo Mindaugo nuotr./Įvykio vietoje
15min.lt skaitytojo Mindaugo nuotr./Įvykio vietoje

Kompanija ėmė skirstytis. Teismui namo šeimininkas pasakojo, kad tuomet prie vairo sėdo pats M.Morkūnas, o kaltinamasis E.Gorodeckas užėmė vietą šalia jo. Gale atsisėdo Žydrūnas Andrušaitis. Ant galinių sėdynių taip pat snaudė ir M.Blaževičius su Andriumi Bžėskiu. Namo šeimininkai teigė svečiams pasiūlę nevažiuoti ir pasilikti pas juos nakvoti, tačiau BMW netrukus pajudėjo iš kiemo.

Praėjus maždaug 20 minučių po to, kai kompanija išvažiavo, sutuoktiniai pastebėjo keliu lekiančias specialiąsias tarnybas ir netrukus sulaukė vieno iš kaimynų skambučio. Šis pranešė, kad netoliese, vos už kelių kilometrų yra įvykusi didelė avarija. Kai namo šeimininkas paklausė, koks automobilis sudužo, kaimynas nurodė, jog tai BMW.

Rūtos Nedzelskienės nuotr./Avarijos vietoje
Rūtos Nedzelskienės nuotr./Avarijos vietoje

Įtardamas nelaimę liudytojas paprašė savo žmonos, jog ši nuvežtų jį į avarijos vietą. Pati moteris iš automobilio įvykio vietoje nelipo. Ją pašiurpino pamatytas vaizdas – ant kelio gulintys kūnai ir plačiai pažirusios automobilio dalys.

Per avariją iškart žuvo Joniškėlio gyventojas Andrius Bžėskis, pasvalietis 34-erių Mantas Morkūnas ir Pakruojyje gyvenęs 33-ejų Žydrūnas Andrušaitis. Automobilio savininkas, 23-ejų metų M.Blaževičius patyrė daugybinius sužalojimus ir po kelių mėnesių ligoninėje mirė. 27-erių metų E.Gorodeckas, kuris ir kaltinamas dėl pražūtingos avarijos, pavojingų sužalojimų nepatyrė ir vėliau iš ligoninės buvo išleistas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min