Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 23d. 13:30

Keturiolikmetis su kontrabandinėmis cigaretėmis per savaitę po tiltu pasieniečiams įkliuvo dusyk

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Po Lietuvą ir Rusiją jungiančiu tiltu pasieniečiai sulaikė keturiolikmetį, kuris tempė iš Kaliningrado srities atgabentas ir nuo tilto į Lietuvos krantą numestas cigaretes. Prieš savaitę šis nepilnametis irgi buvo sulaikytas ten pat, kai su broliu nešė cigarečių krepšius.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pirmadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai Pagėgių savivaldybės Panemunės gyvenvietės ribose per universalią sienos stebėjimo sistemą  pastebėjo asmenį, kuris  į Nemuno pakrantės krūmus nešė dvi rankines.

Po Karalienės Luizos tiltu nuskubėjęs pasienietis kinologas su tarnybiniu šunimi tamsoje sulaikė krūmynuose buvusį 14-os metų Panemunės gyventoją. Jis turėjo krepšius, kuriuose buvo  570  pakelių  cigarečių „Denim Blue“ be banderolių. Įtariama, kad šis krovinys Karalienės Luizos tiltu buvo atneštas iš Kaliningrado srities ir nepriėjus pasienio tikrinimo vietos Lietuvos pusėje numestas į jos krantą. Tiltas eina per Nemuną, kurio viduriu eina Lietuvos ir Rusijos siena.

Cigarečių atėjęs pasiimti nepilnametis neturėjo būtino šioje vietoje  leidimo patekti į valstybės sienos apsaugos zoną. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo Pagėgių rinktinėje pradėta administracinės bylos teisena.

Dėl tėvų valdžios nepanaudojimo arba panaudojimo priešingai vaiko interesams į Panemunės punktą iškviestai nepilnamečio motinai VSAT pareigūnai surašė  administracinio teisės pažeidimo protokolą. Nuobaudą jai skirs teismas, kuriam VSAT pareigūnai perduos medžiagą dėl šio įvykio.

Atlikus visas dokumentų forminimo procedūras nepilnametis perduotas motinai.

Šį paauglį kartu su jo 13-mečiu broliu po tuo pačiu Karalienės Luizos tiltu pasieniečiai buvo sulaikę ir praėjusio antradienio  naktį. Tąsyk broliai tempė du krepšius su 670  pakelių  cigarečių „Denim Blue“. Buvo akivaizdu, kad jie atėjo pasiimti šio tiltu iš Kaliningrado srities atnešto ir nepriėjus tikrinimo vietos į Lietuvos krantą numesto krovinio. Dėl tėvų valdžios nepanaudojimo arba panaudojimo priešingai vaiko interesams ir tuomet pasieniečiai jų motinai pradėjo administracinės bylos teiseną ir medžiagą perdavė teismui.

Pasak Bardinų užkardos pareigūnų, informacija apie šiuos du nepilnamečių „žygius“ perduota ir Vaiko teisių apsaugos tarnybai.

Tokių bandymų nuo Karalienės Luizos tilto į Lietuvos krantą numesti juo iš Rusijos atneštas cigaretes pasitaiko nuolat. Tačiau visas tilto prieigas vaizdo kameromis stebi pasieniečiai, todėl panašūs kontrabandininkų žygiai baigiasi nesėkmingai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min