Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 10d. 08:14

Keturios patiklios senolės į sukčiaus rankas atidavė beveik 10 tūkstančių eurų

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius

Šiaulių apygardos Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinamas 27-erių metų mažeikiškis M.K., praneša Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities VPK Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad keliolika kartų teistas mažeikiškis iš keturių garbaus amžiaus senolių išviliojo beveik 10 tūkstančių eurų. Jaunam vyrui trūko pinigų pragyventi, tad iš Alytaus pataisos namuose kalinčio pažįstamo gavęs pasiūlymą „lengvai užsidirbti“, M.K. sutiko.

Kaltinamasis gaudavo užduotį apsilankyti nurodytų moterų namuose ir paimti iš jų sutartus pinigus. Iki jų paėmimo asmenys, atliekantys laisvės atėmimo bausmę, telefonu kalbėdavo ir prašydavo pinigų iš patiklių Akmenės rajono gyventojų.

Moterims dažniausiai būdavo prisistatoma policijos pareigūnu, tariamu anūku ar sūnumi bei pranešama apie artimojo padarytą nusikaltimą, kurio metu esą buvo sunkiai sužalota mergaitė. Skambinantysis įtikindavo moteris, kad nukentėjusiosios mergaitės tėvas prašo turtinės žalos atlyginimo ir sutardavo, jog pramanytasis tėvas iš jos atvyks paimti pinigų.

Senolės susijaudindavo ir, nors skambinantysis keldavo įtarimų, jos patikėdavo sukurta istorija. M.K. atėjus į vienos iš nukentėjusiųjų namus, ji paklausė svečio, ar jis neapgaudinėja garbaus amžiaus moteriškės. Jam tai paneigus, pinigai atsidurdavo sukčiaus rankose.

Visi nusikaltimai buvo padaryti praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Iš vienos nukentėjusios buvo paimti net 5 tūkstančiai eurų.

Kaltinamasis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus. Jis savo kaltę pripažįsta.

Pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį jis gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min