Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 24d. 19:30

Keturkojai VSAT naujokai Perla ir Bleidas jau pasižymėjo socialumu ir atsparumu stresui

Tarnybą pasienyje pradeda vokiečių aviganiai Bleidas ir Perla
VSAT nuotr. / Tarnybą pasienyje pradeda vokiečių aviganiai Bleidas ir Perla

Pasieniečių tarnybinių šunų būrį papildė du jauni vokiečių aviganiai. Antradienį jie Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinėje įstaigoje Vilniuje buvo perduoti naujiems šeimininkams, pasieniečiams kinologams. Darbui pasienyje būtinomis savybėmis pasižymintiems keturkojams belieka išmokti pėdsekystės paslapčių.

Bleidas, kuriam dabar beveik 3 mėnesiai, tarnaus sieną su Baltarusija saugančios Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardoje. Jis kainavo 750 eurų ir konkurso būdu buvo įsigytas iš veislyno Lietuvoje.

Perla kainavo 700 eurų, o Bleidas – 50 eurų brangesnis.

Taip pat iš lietuviško veislyno įsigyta 2 mėnesių vokiečių aviganė Perla kainavo 700 eurų ir tapo Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos kinologo šunimi.

Duetas iš būrio pretendentų buvo atrinktas kreipiant dėmesį į darbui sienos apsaugoje būtinas fizines ir psichines keturkojų savybes. Tai – motyvacija paieškai, socialumas, atsparumas stresui, baimei ir kt.

Šiuos šuniukus pasieniečiai įsigijo pagal Vidaus saugumo fondo 2014-2020 m. programos finansuojamą projektą Nr. LT/2017/VSF/2.4.3.2 „Kinologijos pajėgumų stiprinimas, II etapas“, pranešė VSAT.

Nuo šiol Bleidas ir Perla pradedami mokyti pėdsekystės ir žaliosios juostos apsaugos paslapčių, taip pat jie bus rengiami asmenų paieškai ir sulaikymui, įkalčių aptikimui ir kitoms užduotims, kurias vykdo tarnybiniai pasieniečių keturkojai.

Šiuo metu VSAT tarnauja 160 tarnybinių šunų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min