Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keturkojė pasienietė Dora susekė 17 vietnamiečių nelegalų ir jų čečėnus vedlius

Sulaikyti nelegalūs migrantai
VSAT nuotr. / Sulaikyti nelegalūs migrantai
Šaltinis: 15min
2
A A

Švenčionių rajone vokiečių aviganė Dora pusketvirto kilometro sekė įtariamų sienos pažeidėjų pėdsakais, kol tankiame miške surado 17 nelegalių migrantų iš Vietnamo. Dora susekė ir šalia buvusį, įtariama, jų vedlį čečėną. Dar vieną miške buvusį čečėną iš oro pastebėjo pasieniečių sraigtasparnio pilotai, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį apie vidudienį ties Švenčionių rajono Janutiškės kaimu VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai aptiko įtartinų žymių. Ši vieta yra prie sienos su Baltarusija. Buvo iškviestas Pavoverės užkardos kinologas su ketverių metų vokiečių avigane Dora. Jai turi aukščiausią pasieniečių šunims suteikiamą kvalifikacinę kategoriją. Dora nesunkiai užuodė įtariamų pažeidėjų pėdsakus ir jais VSAT pareigūnus nuvedė į Lietuvos gilumą.

Mišku vokiečių aviganė iš viso sekė apie pusketvirto kilometro, kol tankumyne tarp Bildų ir Vigadkos kaimų aptiko besislepiantį būrį žmonių. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 17 nelegalių migrantų iš Vietnamo, 15 vyrų ir 2 moterys. Jie buvo pasklidę nedideliame plote. Dauguma užsieniečių turėjo savo šalies pasus be Šengeno vizų. 3 sulaikytieji dokumentų neturėjo, bet irgi prisistatė Vietnamo piliečiais.

VIDEO: Vokiečių aviganė Dora susekė 17 nelegalių migrantų iš Vietnamo

Nuo šios vietos Dora savo kinologą vėl pradėjo vesti pėdsakais ir netrukus miške netoliese surado dar vieną vyrą. Paaiškėjo, kad tai pasą be Šengeno vizos turėjęs 24-erių čečėnų tautybės Rusijos pilietis. Įtariama, kad jis lydėjo vietnamiečių grupę.

Tuo metu mišką iš oro žvalgė į įvykio vietą iškviesta pasieniečių sraigtasparnio įgula. Termovizorine kamera pilotai miške susekė dar vieną žmogų. Į šią vietą jie nukreipė ant žemės dirbusius kolegas, kurie tankumyne sulaikė dar vieną čečėną, turėjusį 21-erių Rusijos piliečiui išduotą pasą be Šengeno vizos. Manoma, kad tai – antras vietnamiečius lydėjęs vedlys.

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Čečėnams taip pat pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Sulaikytus vietnamiečius pasieniečiai uždarė į areštines ir Tverečiaus užkardos laikino sulaikymo patalpas. Čečėnai irgi uždaryti į areštinę.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 192 Vietnamo piliečius, kurie neteisėtai bandė patekti į Lietuvą. Pagal pilietybes vietnamiečių šiemet, kaip ir pernai bei užpernai, yra daugiausiai tarp visų sulaikytų nelegalių migrantų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min