Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KIA automobilių pirkimo skandalas Teisingumo ministerijoje subliūško (atnaujinta 10.18 val.)

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teismas išteisino visus tris aukštus valdininkus, įtartus piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Dainius Narkevičius, Aleksandras Kapitanovas ir Gintaras Kaukėnas yra išteisinami. Taip trečiadienį paskelbė Vilniaus 2-asis apylinkės teismas.

Teisėjos nuomone, kaltinimas byloje buvo grindžiamas tik telefoniniais pokalbiais, kurie buvo užfiksuoti neteisėtai, todėl nėra pagrindo bausti minėtų asmenų.

Išgirdę palankų nuosprendį, visi trys išteisintieji džiūgavo ir spaudė rankas savo advokatams.

Teisingumo ministerijos (TM) sekretoriaus pareigas iki skandalo ėjęs D.Narkevičius 15min.lt sakė, kad nuo pat pradžių tikėjo tokia bylos baigtimi, o šią istoriją vertina kaip spaudimą žmogui, bandymą susidoroti.

Kiti du išteisintieji burbėjo, kad bylai pasisukus tokia linkme, žurnalistams nebeįdomu juos kalbinti ir kamantinėti.

Prokuroras Linas Kuprusevičius akivaizdžiai atrodė sutrikęs. Paskelbus nuosprendį jis prisipažino, kad toks sprendimas ir trumpai teismo išdėstyti motyvai nustebino. Prokuroras sakė, kad jam bus labai įdomu perskaityti visą teismo nuosprendį ir įsigilinti, kuo jis grindžiamas. Tada Vilniaus apygardos prokuratūra svarstys galimybę šį nuosprendį apskųsti Vilniaus apygardos teismui, tam yra skirta 20 dienų,

15min.lt primena, jog nuo pareigų nušalintas TM sekretorius D.Narkevičius kaltintas organizavęs automobilių pirkimo konkursą taip, kad sąlygos tiktų tik vienai įmonei – „KIA auto“.

Be to, ministerijai už 150 tūkst. litų įsigijus tris automobilius „Kia Ceed“, G.Kaukėno vadovaujama bendrovė „KIA auto“ D.Narkevičiui suteikė 10 tūkst. litų nuolaidą privačiam automobiliui įsigyti.

Į visiems naudingą, bet skandalu virtusį sandorį buvo įtrauktas ir TM Investicijų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas A.Kapitanovas.

Prokuroras teismui buvo pasiūlęs verslininkui G.Kaukėnui skirti 9 mėnesių nelaisvę, bausmę atidedant metams.

TM sekretoriui D.Narkevičiui siūlyta neleisti dirbti valstybės tarnyboje ketverius metus, A.Kapitanovui – trejus metus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min