Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 9d. 14:19

Kirviu Lietuvos pilietį užkapojęs latvis stojo prieš teismą Kaune

Edgars Baltinš
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Edgars Baltinš

Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti Latvijos piliečio Edgars Baltinš baudžiamoji byla. Vyras kaltinamas nužudymu, kankinimu, vagyste bei fizinio skausmo sukėlimu.

Nusikaltimas įvykdytas pernai Jonavos rajone, Užusalių kaime. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tarpusavio konflikto dėl asmeninių nesutarimų metu, tyčia sudavė 61 metų A. J. K. kirviu ne mažiau kaip 29 smūgius į įvairias kūno vietas, nuo ko pastarasis mirė. 

46 metų E.Baltinš taip pat kaltinamas tuo, kad tą pačią dieną, tyčia įrėmė nužudytojo sugyventinei į krūtinę atsuktuvo ašmenis, tyčia rankomis pastūmė nepilnametę jos dukrą, gynusią savo motiną, nuo ko mažametė nugriuvo ant grindų, ranka tempė už plaukų ir sudavė smūgius. Tęsdamas nusikalstamą veiką, abi parvertė ant lovos ir, laikydamas prispaustas, atsuktuvu tyčia sudavė ne mažiau kaip šešis smūgius moteriai į pilvą, kaklą, krūtinę, o mažametei lipnia juosta sutvirtino rankas bei užklijavo burną, surišo rankas virve; reikalaudamas vartoti alkoholį, į krūtinę įrėmė atsuktuvo ašmenis, tokiais veiksmais nežymiai sutrikdė mažametės sveikatą. 

Tuo pačiu metu E.Baltinš pagrobė nukentėjusiųjų turėtus mobiliojo ryšio telefonus ir spruko.

Po mažiau nei paros pavojingas recidyvistas buvo sučiuptas policijos pareigūnų.

Teisiamasis, taip pat, gali pasigirti turtinga kriminaline praeitimi. Nors anksčiau įvykdyti nusikaltimai tėra smulkus chuliganizmas, tačiau vyras spėjo įgyti teistumus Rusijoje ir Latvijoje.

Atvestas į teismo salę latvis buvo itin karingai nusiteikęs. Pasipiktino, kad yra filmuojamas, grasino televizijos operatoriams.

Išgirdęs, kad bus reikalaujama atlyginti neturtinę žalą, tuoj pat suriko, kad jis su tuo nesutinka.

Kauno apygardos baudžiamųjų bylų teisėjų kolegija teismo posėdį buvo priversta atidėti. Į teismo salę neatvyko nukentėjusių advokatai.

Kitas posėdis numatytas liepos 2 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min