Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečio garaže – pogrindinė degalinė

Pogrindinėje degalinėje litras dyzelino kainavo 3,7 Lt.
Klaipėdos AVMI nuotr. / Pogrindinėje degalinėje litras dyzelino kainavo 3,7 Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos garažų bendrijoje išaiškinta nelegali degalinė, kurioje prekiauta, kaip įtariama, kontrabandiniais degalais. Litras dyzelinio kuro čia kainavo 3,70 Lt, patikrinimo metu jo rasta apie 1500 litrų. Pažeidėjui grasia administracinė teisena ir tūkstantinės baudos bei mokesčiai.

Patikrinimo metu stebint, kaip vyksta nelegali prekyba, paaiškėjo, kad viename iš garažų įrengta degalinė klientų nestokojo, degalai buvo parduodami tiek „saviems“, tiek atsitiktiniams klientams. Degalų pirkėjais tądien tapusiems pasieniečiams ir mokesčių inspektoriams gana lengvai pavyko „nusipirkti“ 20 litrų degalų, tačiau pardavėjo parašius aprodyti, kur ir kaip laikomi degalai, į garažą pavyko patekti po ilgų įkalbinėjimų. 

„Garažo duobėje po grindimis buvo sustatytos neregistruotos kelios artipilnės 1000 litrų plastikinės talpyklos, pilnai pripildytos dvi 200 litrų talpos ir pardavimui jau parengtos 6 talpos po 10 litrų. Garaže taip pat rasta pilstymo įranga su skaitikliu. Garažo savininkas kuro įsigijimo dokumentų neturėjo, degalų jis prisipažino savo reikmėms įsigijęs ir vilkikų daug anksčiau, o pardavinėti ėmėsi neva aplinkybių verčiamas“, - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė. 

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai pažymi, kad už Prekybos naftos produktais licencijose nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. litų bauda su naftos produktų bei gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu. Biokuro, bioalyvos gabenimo ir laikymo, taip pat naftos produktų gabenimo ir laikymo kuro talpyklose tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 1 tūkst. iki 20 tūkst. litų. Atkreiptinas dėmesys, kad tuo atveju, kai degalai įsigyjami savo reikmėms, būtina turėti kuro įsigijimą patvirtinančius dokumentus, kuro talpyklos turi būti registruotos Mokesčių inspekcijoje, taip pat privaloma vesti apskaitą ir pildyti Kuro talpyklose laikomų naftos produktų apskaitos žurnalą. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min