TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdietę visureigiu mirtinai partrenkęs ir nuo pareigūnų slapstęsis palangiškis Edvinas Jurkus galutinai paliktas laisvėje

Už mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimą teisiamas Edvinas Jurkus iš teismo salės bėgte išbėgo.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Edvinas Jurkus
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Klaipėdos teisėjai nesugriežtino bausmės mirtinai merginą partrenkusiam vairuotojui Edvinui Jurkui.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė skundą, kuriuo prašyta paskirti griežtesnę bausmę ne per perėją ėjusią neblaivią merginą partrenkusiam ir mirtinai sužalojusiam vairuotojui Edvinui Jurkui.

Kaip šią savaitę pranešė Klaipėdos apygardos teismas, nukentėjusiosios advokato apeliacinis skundas buvo atmestas, o 28 metų palangiškiui palikta galioti ankstesnė bausmė.

Vyras buvo pripažintas kaltu 2012 metų lapkričio 24-osios naktį Klaipėdoje viršijęs leistiną greitį ir partrenkęs per važiuojamąją kelio dalį ne pėsčiųjų perėjoje ėjusią 22 metų Agnę Dirgėlaitę, kuri dėl patirtų sužalojimų įvykio vietoje mirė.

Kaltinamasis nesustojęs nuvažiavo ir tik po kelių dienų atvyko į prokuratūrą prisipažinti.

Kaltinamasis nesustojęs nuvažiavo ir tik po kelių dienų atvyko į prokuratūrą prisipažinti.

Pirmosios instancijos teismas palangiškiui paskyrė 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Žuvusiosios tetos Janinos Sauserienės advokatas apeliaciniu skundu apygardos teismo prašė 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę kaltinamajam skirti atlikti atvirojoje kolonijoje bei iš jo priteisti 150 tūkst. litų dydžio neturtinę žalą.

Tačiau apygardos teismas sutiko su apylinkės teismo padarytomis išvadomis, kad laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimas maksimaliam terminui negali būti laikomas simboline bausme kaltinamajam, o turi būti įvertintas ir pačios žuvusiosios neatsakingas elgesys – jai nustatytas vidutinis girtumas, be to, eidama per gatvę ne per perėją ji pati padarė Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Pasak teismo, apeliantės patirta neturtinė žala pirmosios instancijos teismo pagrįstai įvertinta 15 tūkst. litų suma, atitinkančia teisingumo ir proporcingumo principus, todėl jos didinti nėra teisinio pagrindo.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Žuvusioji A.Dirgėlaitė buvo spėjusi išgarsėti iki nelaimės likus kelioms savaitėms: mergina apgavo savo globėją apie pagrobimą. Kai buvo sukeltos pareigūnų pajėgos, melagystė išaiškėjo, o mergina aptikta pas savo draugę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min