Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 2d. 08:41

Klaipėdoje bus teisiami katafalko padegėjai

Klaipėdoje bus teisiami konkurentų automobilį sudeginę asmenys
Policijos nuotr. / Klaipėdoje bus teisiami konkurentų automobilį sudeginę asmenys

Uostamiesčio teisėjai atvers karo laidojimo versle bylą. Klaipėdos policija praneša baigusi ikiteisminį tyrimą ir perduodanti teismui bylą, kurioje narpliojami laidojimo verslo užkulisiai. Teisėsaugininkai į dienos šviesą iškėlė ir už įvairius nusikaltimus jau nuteisė ne vieną asmenį. Dabar laikas atėjo sudeginusiesiems konkurentų mašiną – katafalką.

Nusikalstama konkurencinė kova ir neteisėtos veiklos užkulisiai sulaukė uostamiesčio teisėsaugininkų dėmesio po to, kai 2013 m. vasario naktį buvo padegtas ir visiškai sunaikintas apie 24 000 eurų įvertintas vienos bendrovės automobilis-katafalkas. Gaisro metu taip pat sudegė automobilyje buvęs karstas, rūbai, apgadintas Klaipėdos universitetinės ligoninės pastatas.  

Dar 2014 m. teisėsaugininkai užbaigė tris ikiteisminius tyrimus dėl šarvojimo paslaugas teikusių bendrovių neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla bei kitų nusikaltimų.

Nustatyta, kad bendrovės, neturėdamos atitinkamų leidimų (higienos pasų), patalpose, neatitinkančiose žmogaus palaikų laidojimo paslaugų visuomenės sveikatos saugos reikalavimų, teikė mirusiųjų šarvojimo paslaugas, neužregistravo ūkinių operacijų, į buhalterinę apskaitą neįtraukė piniginių įplaukų bei išlaidų, Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai teikė neteisingus ir tikrovės neatitinkančius duomenis.

Ikiteisminio tyrimo metu įtarimas dėl padėjimo suklastoti dokumentą buvo pareikštas ir Neringos socialinių paslaugų centro direktorei, kuri 2013 m., paskelbus viešųjų pirkimų dėl mirusių asmenų palaikų pervežimo ir vienišų neatpažintų asmenų laidojimo konkurso rezultatus, vienos bendrovės vadybininkui padėjo suklastoti dokumentą, be kurio bendrovė negalėjo būti pripažinta viešųjų pirkimų laimėtoja.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo baudžiamaisiais įsakymais dviem nuteistiesiems paskirtos 60-70 MGL dydžio baudos.

Dar dviejų asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas dėl mažareikšmiškumo. Jie įpareigoti sumokėti po 5 MGL dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

VIDEO: Nešvaraus laidojimo verslo užkulisiai netrukus bus narpliojami teisme
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min