Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 21d. 11:54

Klaipėdoje nužudyto sirgaliaus byla Vilniuje stringa, ją lyg karštą bulvę siūloma perduoti į uostamiestį

Šios dienos posėdyje V.Lučiūnas pasirodė vilkėdamas kostiumą.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / V.Lučiūnas nenuleidžia rankų.

Per riaušių malšinimą po futbolo rungtynių mirtinai traumuoto Arūno Lučiūno tėvams bei juos ginančiam garsiam advokatui Kęstučiui Čilinskui ieškant teisybės keliama naujų kliūčių.

„Man kantrybės užteks“, – jau po šio antradienio posėdžio kartojo A.Lučiūno tėvas Vidmantas, pešdamas dūmą Vilniaus apygardos teismo kiemelyje.

54 metų klaipėdietis nestokoja optimizmo, nors šiandieninė jo viešnagė į sostinę praktiškai nedavė apčiuopiamų rezultatų.

15min.lt jau ne sykį pasakojo, kad 22 metų A.Lučiūnas mirė 2004 metų birželį netrukus po to, kai pasibaigus futbolo rungtynėms tarp Maskvos „Spartak” ir uostamiesčio „Atlanto” komandų vietos policijos bei saugumo pajėgos persistengė malšindamos sirgalių neramumus.Į šios dienos posėdį buvo kviečiami Klaipėdos policijos komisariato atstovai bei dar būrys liudytojų, tačiau nė vienas iš jų teisme nepasirodė.

Arūno tėvai bylinėjasi, nes po mirties jų sūnus buvo viešai apšmeižtas. Pernai teisme jau buvo priimtas Lučiūnų šeimai nepalankus sprendimas, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas grąžino bylą normaliai išnagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Logiškiau bylinėtis Klaipėdoje?

Šiandien pirmiausia paaiškėjo, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas Marijonas Greičius, praeitame posėdyje entuziastingai ėmęsis šiol bylos, informacijos apie A.Lučiūno mirtį paskleidimo aplinkybių nebenarplios. Priežastis – minėto teisėjo kolegė Asta Radzevičienė nusišalino nuo kitos bylos, tad M.Greičiui teko ją perimti, o A.Radzevičienė gavo Klaipėdos sirgaliaus bylą.

Nors į šios dienos posėdį buvo kviečiami Klaipėdos policijos komisariato atstovai bei dar būrys liudytojų, nė vienas iš jų teisme nepasirodė.

Todėl teisėja A.Radzevičienė primygtinai siūlė ieškovams bei jų gynėjui apsvarstyti galimybę šią civilinę bylą perkelti į uostamiestį. „Norėsite Vilniuje – nagrinėsime Vilniuje, formalus pagrindas yra. Bet ir nepatogumų įvairiausių yra“, – teisėja aiškino, kad ieškovai ir daugelis kitų bylos dalyvių yra klaipėdiečiai, todėl būtų logiška posėdžius rengti uostamiestyje. V.Lučiūnas 15min.lt prasitarė pasitikintis sostinės teismu, todėl blaškytis nenorėtų.

Kitas posėdis – tik birželio gale

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./K.Čilinskas
K.Čilinskas

Teisėja stebėjosi, kodėl šioje civilinėje byloje iki šiol nebuvo prašymo išreikalauti baudžiamosios bylos dėl A.Lučiūno mirties medžiagos. Teisėja A.Radzevičienė nutarė tai padaryti. Tiesa, toji byla, galima sakyti, yra numarinta.

„Baudžiamoje byloje yra ekspertizės, čia pateikti jų nuorašai. Bet gal yra ir daugiau vertingos medžiagos, su kuria vertėtų susipažinti“, – teismo iniciatyvai pritarė advokatas K.Čilinskas.

Teisėja šiandien taip pat mėgino išsiaiškinti, ar galima būtų gauti televizijos turėtą riaušių filmuotą medžiagą. „Mūsų žiniomis, ši medžiaga neišlikusi“, – teisme minėjo Policijos departamento atstovas.

Teismą prieš kurį laiką jau pasiekė vienos žiniasklaidos priemonės atstovų raštas, jog oficialią informaciją apie sirgaliaus mirtį jie gavo iš valstybinės institucijos, todėl ją ir paviešino.

Kitas šio bylos posėdis numatytas tik birželio 26 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min