Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje policija išvadavo pagrobtą vaiką (nuotraukos, video, papildyta 19.19 val.)

Vaiko išlaisvinimo operacija Klaipėdoje
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Vaiko išlaisvinimo operacija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policijos pareigūnams Klaipėdoje antradienį pavyko išvaduoti pagrobtą vaiką. Sulaikyti keli įtariamieji.

15min.lt žiniomis, antradienį Klaipėdoje buvo pagrobtas į mokyklą einantis mažametis. Po kiek laiko jo mama gavo trumpąją žinutę, kurioje buvo reikalaujama išpirkos.

Tą pačią dieną vaikas išlaisvintas ir grąžintas tėvams.

Papildyta 18.30 val.: Policijos departamentas praneša, kad antradienį apie 8 val. ryto į Klaipėdos apskrities VPK kreipėsi 1977 m. gimusi klaipėdietė ir pareiškė, kad Klaipėdoje, Naujakiemio gatvėje, prie mokyklos, apie 50 metų stambaus kūno sudėjimo vyriškis jėga kažkur nusitempė septynerių metukų jos sūnų P.L.

Vėliau motina gavo SMS su reikalavimu už vaiko grąžinimą sumokėti 400 tūkstančių litų.

Šį įvykį ėmė tirti Klaipėdos apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus darbuotojų. Atsižvelgdami į šio drastiškai įvykdyto sunkaus nusikaltimo pavojingumo visuomenei lygį, pareigūnai panaudojo visas įmanomas intelektines bei technines priemones, kad berniukas būtų kuo greičiau rastas, o įtariamieji sulaikyti.

Specialiajai užduočiai atlikti pasitelkti Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, apie įvykį informuotos visos Lietuvos policijos įstaigos. Apie 17 val. berniuko išlaisvinimo operacija buvo baigta. Įtariant įvykdžius šį rezonansinį nusikaltimą, sulaikyti bei uždaryti į areštinę keli vyriškiai. Per sulaikymo operaciją vaikas nenukentėjo.

Policijos departamento vadovai dėkoja Klaipėdos AVPK pareigūnams už profesionalumą ir operatyvumą. Tuo pačiu policija atkreipia dėmesį, kad tokiems išskirtiniams nusikaltimams kaip žmonių grobimas (o ypač nepilnamečių vaikų) yra taikomas išskirtinis policijos dėmesys, naudojant  visus įmanomus žmoniškuosius ir materialinius resursus.

Papildyta 19.19 val.: 15min.lt žurnalistė Gina Kubiliūtė informuoja, kad antradienio vakarą Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai surengė spaudos konferenciją ir per ją informavo, jog berniuko išlaisvinimo operacija buvo baigta antradienį apie 17 val.

Abu įtariamieji vyriškiai sulaikyti bei apklausiami. Taip pat apklausiama vaiką prižiūrėjusi vieno iš įtariamųjų sugyventinė.

Abu vyriškiai anksčiau buvo teisti – vienas už melagingą pranešimą, kitas – už kūno sužalojimą. Abu yra bedarbiai.

Įtariamieji pagrobdami vaiką nenaudojo ginklų ar smurto, tačiau vaikas į mašiną buvo nutemptas jėga.

VIDEO: Išlaisvintas pagrobtas vaikas (Klaipėdos apskrities VPK filmuota medžiaga)

Anot policijos, vaikas mamai grąžintas sveikas. Jis net nesuvokė, kad buvo pagrobtas. Jam buvo pasakyta, kad dėdės nusiveš į butą ir greit mama atvažiuos jo pasiimti.

Pareigūnai nenorėjo patikslinti informacijos, ar pagrobto vaiko šeima yra pasiturinti. Anot jų, vaiką grobikai pasirinko atsitiktinai.

Dėl mažamečio pagrobimo gresia nelaisvė iki 8 metų, o dėl turto prievartavimo – iki 10 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min