Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 21d. 10:10

Klaipėdoje prie kavinės metaline lazda užpultas vyras bandė gintis mačete

Vidury baltos dienos trys vyrai Klaipėdoje prie kavinės aiškinosi santykius.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Vidury baltos dienos trys vyrai Klaipėdoje prie kavinės aiškinosi santykius.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai sulaikė su organizuotomis nusikalstamomis grupėmis siejamus asmenis.

Dviem bendraamžiams pareikšti įtarimai dėl kvalifikuoto plėšimo. Įtariama, kad 2017-03-10 dienos metu prie vienos kavinės jie užpuolė, kumščiais, kojomis bei metaline lazda sumušė 33 metų amžiaus Klaipėdos rajono gyventoją.

Užpuolimo priežastimi galimai tapo nukentėjusiojo ir vieno įtariamojo konfliktas, kilęs naktiniame klube. Norėdamas atkeršyti už viešą pažeminimą kaltininkas pasikvietė į pagalbą savo draugą.

Įtariama, kad kovinių sporto šakų atstovai sekė nukentėjusįjį ir užpuolė jį tuo metu, kai jis kartu su savo drauge išeidinėjo iš kavinės. Apie dešimt smūgių metaline lazda gavęs vyriškis pabandė apsiginti savo automobilyje laikyta mačete. Įtariama, kad per užpuolimą įtariamieji pagrobė jo pinigus ir vairuotojo pažymėjimą, suplėšė drabužius bei apgadino automobilį.

Klaipėdos apskrities VPK KPONTV duomenimis, užpultasis taip pat siejamas su organizuotu nusikalstamumu. Uostamiesčio teisėsaugininkų užbaigtame ir į teismą perduotame tyrime jis kaltinamas kokaino platinimu. Be to, asmeniui taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.

Siekdami užkirsti kelią galimam tolimesniam organizuotų nusikalstamų grupių ar jų narių santykių aiškinimuisi, policijos tyrėjai atliko intensyvius nusikaltimo tyrimo veiksmus ir per kelias dienas nustatė įtariamuosius.

Vieno uostamiesčio sporto klubo auklėtinį Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai sulaikė automobilyje. Sulaikytasis anksčiau neteistas, tačiau buvo apklaustas kaip įtariamasis byloje dėl turto prievartavimo.

VIDEO: Klaipėdoje su metaline lazda daužytas vyras gynėsi mačete

Kitas įtariamasis kitą dieną pats atvyko pas tyrėjus. Jis anksčiau teistas už neteisėtą disponavimą narkotikais, jam buvo taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą. Įtariamieji suimti vienam mėnesiui.

Uostamiesčio teisėsaugininkai ir toliau vykdys aktyvias viešo ir slapto pobūdžio organizuotų nusikalstamų grupių kontrolės priemones.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už plėšimą panaudojant nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą numatytas laisvės atėmimas iki 7 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.​

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min