Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje solidžiomis piniginėmis baudomis – iki 33 800 litų – nuteisti PVM grobstytojai

Litai
BFL/Edgaro Anisimenko nuotr. / Litai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs didelės apimties baudžiamąją bylą dėl sukčiavimų mokesčių srityje, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir kitų nusikalstamų veikų, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį ir, kaip prašė valstybės kaltintojas, solidžiomis piniginėmis baudomis nuteisė šešis organizuotos grupės narius.

34–66 metų kaltinamieji Igoris Frizenas, Aida Novičenko, Olegas Teterinas, Jevgenijus Gavrilovas, Giedrius Balandis ir Stasys Čėsna nuteisti už tai, kad tarpusavyje susitarė sukčiauti mokesčių mokėjimo srityje: jie 2008-2009 m. laikotarpiu Klaipėdoje imitavo statybinių medžiagų pirkimą iš vienų įmonių ir pardavimą kitoms, o šiuos falsifikuotas sandorius įtraukė į įmonių buhalterinę apskaitą, kad taip būtų išvengta PVM sumokėjimo.

Tokiu būdu per keliolika kartų buvo fiksuotas tariamų prekių ir paslaugų įsigijimas už daugiau kaip 1 mln. litų, o valstybei nesumokėta per 206 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio. Teismas už tai kaltininkams skyrė nuo 116 iki 260 MGL (33 800 litų) dydžio baudas.

„Nusikalstamos veikos buvo padarytos seniai, kaltinamieji atlygino valstybei padarytą žalą, todėl solidžių piniginių baudų skyrimas yra teisėtas ir pagrįstas, juolab kad visi kaltinamieji pripažinti kaltais pagal visas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas“, – teismo sprendimą pakomentavo valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis.

Prokuroro teigimu, tai yra pagrindinė teisme baigta nagrinėti PVM grobstytojų byla, iš kurios anksčiau buvo išskirta dar keliolika mažesnių bylų. Jos jau irgi išnagrinėtos ir visose priimti apkaltinamieji nuosprendžiai, pažymima Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Palmiros Martinkienės antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min