Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje sulaikyta pastatus terliojusi grupuotė

Klaipėdoje aprašinėtas pastatas Herkaus Manto gatvėje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Grupuotė įtariama aprašinėjus ir pastatą Herkaus Manto gatvėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos pareigūnai po ilgai trukusio tyrimo su įkalčiais sulaikė grupę asmenų, kurie įtariami sudarkę ne vieną uostamiesčio pastatą grafičių piešiniais ir užrašais.

Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje sulaikytieji įtariami devynių pastatų fasadų sugadinimu. Tyrėjai turi duomenų ir apie kitas sulaikytų asmenų įvykdytas neteisėtas veikas.

Klaipėdos VPK nuotr./Dažų atsargos
Klaipėdos VPK nuotr./Dažų atsargos

Praėjusios savaitės ketvirtadienio naktį pietinėje miesto dalyje policijos pareigūnai su įkalčiais sulaikė du Klaipėdos miesto gyventojus, kurie įtariami aerozoliniais dažais ant pastatų ir kitų objektų purškę grafiti piešinius.

Šiuo sulaikymu pareigūnai realizavo tyrimą, kurio metu išaiškino grupę asmenų, ilgą laiką sistemingai niokojusių uostamiesčio pastatus, rašiusių ant jų savo pravardes ir grupės pavadinimą.

Nuo įtariamųjų veiksmų nukentėjo ne tik gyvenamieji namai bei įstaigos, bet ir valstybės saugomi ir į Kultūros paveldo departamento Kultūros vertybių registrą įtraukti pastatai.

Klaipėdos VPK nuotr./Įtariamasis
Klaipėdos VPK nuotr./Įtariamasis

26-30 metų amžiaus asmenų grupė susiformavo anksčiau teisėtai veikusios grafiti komandos pagrindu. Praeityje įspūdingais ir su miesto savivaldybe suderintais piešiniais ant pastatų pagarsėjusios dailininkų grupės nariai tęsė savo veiklą neteisėtai - dažais pasirašydami ant gyvenamųjų namų, prekybos centrų bei kitų objektų sienų, pridarydami jų savininkams didelių nuostolių. Tarp sulaikytųjų yra ne tik už analogiškus veiksmus jau teistas klaipėdiškis, bet ir profesionalus interjero dizaineris iš Vilniaus.

Spėjama, kad įtariamieji rengdavo neteisėtas grafiti piešimo akcijas ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose miestuose. Turima duomenų, kad kartu su grupės nariais bendrose neteisėtos „tapybos sesijose“ dalyvavo ir į Lietuvą atvykę užsieniečiai.

Klaipėdos VPK nuotr./Terliotojai naudojosi racijomis.
Klaipėdos VPK nuotr./Terliotojai naudojosi racijomis.

Įtariamųjų veiksmai kvalifikuojami kaip viešosios tvarkos pažeidimas, jais buvo daroma didelė turtinė žala. Už pastatų fasadų nuvalymą ir atnaujinimą solidariai mokėjo uostamiesčio gyventojai bei verslininkai.

Įtariamieji suimti vienam mėnesiui.  Įstatymai už viešosios tvarkos pažeidimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min