Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 27d. 17:27

Klaipėdos apygardos prokuratūra netyrė Alytaus pataisos namų pareigūnų veiklos, nes neturėjo laiko

Artūras Norkevičius ir Donatas Matuiza
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Norkevičius ir Donatas Matuiza

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė bylą, kurios metu išaiškino šešis Alytaus pataisos namuose kalėjusius nuteistuosius, 2011 m. subūrusius organizuotą telefoninių sukčių grupę. Už iš patiklių gyventojų išviliotus pinigus sukčiai, manoma, kalinimo įstaigoje pirko narkotines medžiagas, kurias jiems, kaip įtariama, tiekė Alytaus pataisos namų pareigūnai. Byla dėl pareigūnų veiksmų nepradėta, nes Klaipėdos apygardos pareigūnams pritrūko laiko.

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė bylą, kurios metu išsiaiškino šešis Alytaus pataisos namuose kalėjusius nuteistuosius, 2011 m. subūrusius organizuotą grupę, kurios tikslas – išviliojus iš patiklių žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, pasisavinti iš jų sąskaitų pinigus ar jų vardu paimti greituosius kreditus. Pinigai nuteistiesiems buvo reikalingi narkotinėms medžiagoms įsigyti. Manoma, kad nuteistiesiems narkotines medžiagas galėjo tiekti Alytaus pataisos namų pareigūnai, tačiau dėl to byla nepradėta. 

Kalėjimų departamento vadovai supyko

Sužinoję apie šią bylą ir jos eigą, viešą pasipiktinimą, jog nebuvo sudaryta tyrimų grupė ir į ją nebuvo įtraukti Kalėjimų departamento sistemos darbuotojai, išreiškė Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius bei jo pavaduotojas Donatas Matuiza. Kalėjimų departamento atstovai per surengtą spaudos konferenciją prisipažino apie Klaipėdos prokuratūros tyrimą nieko nežinoję.

Sužinoję apie šią bylą ir jos eigą, viešą pasipiktinimą, jog nebuvo sudaryta tyrimų grupė ir į ją nebuvo įtraukti Kalėjimų departamento sistemos darbuotojai, išreiškė Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius bei jo pavaduotojas Donatas Matuiza.

„Prokuroras savo rašte nurodo, kad dėl pareigūnų veiklos ir dėl narkotikų pateikimo tyrimas nebuvo atliekamas, o buvo atliekamas tyrimas dėl didelės apimties sukčiavimo. Kyla klausimas, kodėl nebuvo sudaryta tyrimų grupė ir nebuvo įtraukti Kalėjimų departamento ir mūsų sistemos darbuotojai, kad lygiagrečiai tame pačiame tyrime būtų ištirtas tas reikalas. Dar kartą pakartosiu, kad per visą tą laiką mes nesam gavę informacijos apie kokius nors mūsų pareigūnų nusikalstamus veiksmus“, – sakė direktoriaus pavaduotojas Donatas Matuiza.

Nebuvo kada užsiimti

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro Romo Jasevičiaus teigimu, tyrimas, pradėtas dar 2011 m., buvo labai didelės apimties, todėl dėl laiko trūkumo nenorėta jo užtęsti. Taip būtų nutikę, jei bylą būtų ėmusi tirti jungtinė tyrimų grupė.

„Šią bylą sudaro 90 tomų. Jei dar būtų sudaryta tyrimų grupė, byla būtų užsitęsusi dar ilgiau“, – ketvirtadienį 15min.lt teigė R.Jasevičius.

Klaipėdos apygardos prokuratūra raštą, kuriuo supažindino su minėtos bylos esme, išsiuntė šešioms šalies institucijoms. Teigiama, kad šio rašto gavėjai, tarp kurių yra ir Kalėjimų departamentas, turėtų patys nuspręsti, ar ieškoti korumpuotų pareigūnų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min