Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos apygardos teismas išteisino „Skalvio“ kapitoną dėl moters sužalojimo ir kito laivo apgadinimo

Laivai „Kursis“ ir „Skalvis“
KAM archyvo nuotr. / Laivai „Kursis“ ir „Skalvis“
Šaltinis: BNS
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį išteisino karinio patrulinio laivo „Skalvis“ kapitoną, anksčiau nuteistą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir didelės vertės svetimo turto sugadinimo iš neatsargumo.

Teismas patenkino nuteistojo V.D. (gim. 1980 m.), advokatės ir Lietuvos kariuomenės vado Arvydo Pociaus apeliacinius skundus ir panaikino 2010 metų spalio 22 dienos Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį.

Pirmosios instancijos teismas V.D. buvo nuteisęs 3 tūkst. 900 litų bauda už nesunkų sveikatos sutrikdymą ir didelės vertės svetimo turto sugadinimą dėl neatsargumo. Teismas iš nuteistojo buvo priteisęs 10 tūkst. litų neturtinės žalos nukentėjusiajai, iš Lietuvos kariuomenės bendrovės „Jūrų kelias“ - 18,5 tūkst. litų, iš bendrovės „BTA Draudimas“ - 170 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, 2008 metų liepos 25 dieną V.D. davė nurodymą plaukti didesniu nei leistina Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje, t.y. 11 mazgų, greičiu. Tokiais veiksmais, pasak apylinkės teismo, kapitonas pažeidė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto laivybos taisykles ir prie Danės upės žiočių laivui sukėlus bangą įsiūbavo prie krantinės prišvartuotą kitą laivą ir daužė jį į krantinę bei prispaudė šio laivo denyje stovėjusios keleivės ranką, taip sukeliant nesunkų nukentėjusiosios sveikatos sutrikdymą.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas nuosprendyje nurodė, kad šie nusikaltimai padaryti dėl V.D. nusikalstamo nerūpestingumo: jis nenumatė, kad dėl jo duoto nurodymo patruliniam laivui „Skalvis“ plaukti didesniu nei leistina uosto teritorijoje greičiu ir laivui plaukiant 11 mazgų greičiu galėjo atsirasti neigiamų padarinių.

Tuo metu Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad byloje surinkti duomenys yra prieštaringi. Šiems prieštaravimams ir neaiškumams pašalinti skyrė laivybos saugumo ekspertizę, kurią atliko Vokietijos ekspertas.

Ištyręs įrodymus, apygardos teismas padarė priešingą nei pirmosios instancijos teismas išvadą. Jo teigimu, būtent Danės upe praplaukusio neatpažinto katerio sukeltos bangos turėjo įtakos įvykio metu kilusioms pasekmėms.

Teisėjų kolegijos vertinimu, būtent šis motorlaivis ir sukėlė dideles bangas prie laivo „Arka“, kurios vėliau dėl nelaimingo atsitiktinumo susiliejo su laivo „Skalvis“ sukeltų bangų sistema ir jų susiliejimas savo didžiausią galingumą pasiekė būtent prie laivo „Arka“.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad nuteistojo V.D. padarytose veikose nėra nusikalstamų veikų sudėties objektyviųjų požymių visumos ir jį išteisino.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min