TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru paskirtas vilnietis Simonas Minkevičius

Prokuroras Simonas Minkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prokuroras Simonas Minkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskirti trys prokuratūros struktūrinių padalinių vadovai ir penki specializuotų skyrių prokurorai.

Ketvirtadienį, vasario 6 d., generalinio prokuroro Dariaus Valio įsakymu į vadovų pareigas įvairiose teritorinėse prokuratūrose 5 metų kadencijoms paskirti trys vyriausieji prokurorai.

Naujuoju Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru tapo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Simonas Minkevičius.

Septyniolika metų prokuroru dirbantis teisininkas po studijų Vilniaus Universitete buvo priimtas dirbti Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūroje. Jauno specialisto profesionalumas, veržlumas, noras tobulėti ir atkaklus darbas netrukus buvo pastebėti ir įvertinti. 2000 m. pradžioje S. Minkevičius buvo perkeltas dirbti į Generalinę prokuratūrą, kur jam buvo pavedamos tirti itin sunkių smurtinių nusikaltimų, prekybos narkotikais, įvairių ekonominių nusikaltimų ir kitos sudėtingos bylos. Kompetentingas, plataus akiračio ir gerai mokantis užsienio kalbas prokuroras S. Minkevičius 2006 ir 2008 metais buvo skiriamas nacionaliniu korespondentu Eurojuste terorizmo klausimais. Nuo 2009 m. liepos iki 2011 m. lapkričio – nacionalinio eksperto statusu deleguotas į Europos Sąjungos policijos misiją Afganistane. Ne kartą prokuratūros vadovų skatintas už pavyzdingą tarnybą, S. Minkevičius taip pat buvo apdovanotas ir Europos Sąjungos Bendrojo saugumo ir gynybos politikos pareigūno medaliu, yra gavęs Lietuvos kariuomenės vado, Lietuvos karo policijos vado, Goro provincijos policijos vadovų padėkas.

Po misijos Afganistane S. Minkevičius buvo paskirtas dirbti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroru. 2013 m. spalio mėnesį jam suteiktas vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikacinis rangas. S. Minkevičius tyrė Ūkio banko, Kredito unijų ir kitas svarbias finansines bylas.

Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas paskirta eiti Laimai Mušauskytei Griciuvienei. Ji prokuratūroje dirba jau devyniolika metų, teisininko kvalifikaciją įgijo Vilniaus universitete. Daug metų L. Mušauskytė Griciuvienė dirbo Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja. Šiuo metu jai laikinai buvo pavesta eiti Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas. Prokurorė turi vyriausiosios  justicijos patarėjos kvalifikacinį rangą, už pavyzdingą tarnybą apdovanota Lietuvos Respublikos prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ 2-ojo laipsnio medaliu, už aktyvų bendradarbiavimą ir pagalbą policijai stiprinant teisėtvarką – 1-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu medaliu „Angelas Sargas“.

Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas pradės eiti prokurorė, vyriausioji justicijos patarėja, Dalia Sabaliauskaitė.

Prieš dvylika metų pradėjusi karjerą nuo prokuroro techninės padėjėjos pareigų, D. Sabaliauskaitė yra baigusi Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą. Sėkmingai išlaikiusi pretendento į prokurorus egzaminą, D. Sabaliauskaitė prokurore tapo 2005 metų pabaigoje. Ne kartą už pavyzdingą tarnybą skatintai prokurorei pernai buvo suteiktas vyriausiosios justicijos patarėjos kvalifikacinis rangas.

Taip pat šiandien generalinio prokuroro D. Valio įsakymu dar penki prokurorai paskirti į Vilniaus apygardos prokuratūros specializuotų skyrių prokurorų pareigas. Šie prokurorai tirs sudėtingus organizuoto nusikalstamumo, korupcinius ir ekonominius finansinius nusikaltimus, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min