Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 10:04

Klaipėdos kriminalistai sulaikė stambiu mastu sukčiavimu elektroninėje erdvėje įtariamą vyrą

Apykojė
Teisingumo ministerijos nuotr. / Sukčiavusiam vyrui skirta kardomoji priemonė - apykojė.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė dar 2017 m. pradėtą ikiteisminį tyrimą. Jo metu įtarimai dėl sukčiavimo, didelės vertės svetimo turto įgijimo ir dokumentų klastojimo pareikšti dviems 1974 metais ir 1994 metais gimusiems lietuviams

Tyrimą Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo dar 2017 m., kuomet į pareigūnus kreipėsi vieno banko atstovai, nurodę, jog vieno kliento bankinės operacijos elektroninėje erdvėje jiems sukėlė įtarimų.

1974 m. gimęs, į teisėsaugos akiratį už panašius nusikaltimus praeityje jau patekęs vyras, vieno iš užsienio bankų paprašė suteikti jam paskolą. Bankas tariamam klientui rezervavo prašomą sumą – daugiau nei 600 tūkstančių eurų.

Tuomet įtariamasis, suklastojęs dokumentus, kreipėsi į keletą užsienio kompanijų prašydamas suteikti jam įvairių prekių ir paslaugų, motyvuodamas tuo, jog banko sąskaitoje esama rezervuotų pinigų. Gudri schema galbūt būtų ir pavykusi, tačiau dėmesingi banko darbuotojai atkreipė dėmesį, jog didžiulėmis sumomis ketinantis disponuoti asmuo, niekada ankščiau panašių operacijų atlikęs nebuvo ir tokių pinigų savo sąskaitose turėjęs nėra, todėl nedelsdami kreipėsi į teisėsaugą.

Teisėsaugininkai netruko nustatyti įtariamųjų. Buvo paskelbta 1974 metais gimusio įtariamojo tarptautinė paieška bei išduotas tarptautinis arešto orderis.

2019 m. rugsėjį įtariamasis pargabentas į Lietuvą iš Ukrainos, kur slapstėsi. Iš pradžių teismas jam skyrė 3 mėn. suėmimą, kuris vėliau pakeistas į švelnesnę kardomąją priemonę – apykoję bei pasižadėjimą neišvykti.

Šiuo metu įtariamajam pareikšti įtarimai pagal LR BK 198 str., 214 str., 215 str., 300 str. 3 d., 182 str.2 d.

Už šią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min