Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos Miesto ūkio departamento buvusiam direktoriui Alfonsui Šimkui – kalėjimas ir turto konfiskavimas

Alfonsas Šimkus
J.Andriejauskaitės nuotr. / Alfonsas Šimkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvusiam aukštam Klaipėdos savivaldybės pareigūnui nepavyksta atsikratyti teistumų. Šįkart Alfonsas Šimkus pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokuroro kaltinimus baudžiamojoje dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų, realia laisvės atėmimo bausme nuteisė buvusį ilgametį Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorių 68 m. Alfonsą Šimkų, paskirdamas jam 4 metų ir 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę bei konfiskuodamas iš nuskalstamos veikos gautus pinigus.  

Kartu su buvusiu valdininku nuteistas ir netiesiogiai jam kyšį davęs vienos bendrovės direktorius. Jam už papirkimą bei svetimo turto iššvaistymą teks į valstybės biudžetą sumokėti 17 tūkst. 940 litų baudą. Jo vadovaujama bendrovė, t.y. juridinis asmuo, byloje išteisintas, nes nepadarė nusikalstamos veikos.

Buvęs valdininkas šįkart nuteistas už dar 2008 m. įvykdytą nusikaltimą,  t.y. už tai, kad būdamas valstybės tarnautoju, 2008 m. vasario 27 d. iš bendrovės direktoriaus pareikalavo ir priėmė didesnį nei 250 MGL vertės kyšį. Pinigai buvo įforminti, prisidengus privažiavimo prie tuo metu uostamiesčio kapinėse įrenginėjamo kolumbariumo darbais, tačiau vietoj šių  gerbūvio darbų už daugiau nei 132 tūkst. litų buvo atliktas minėto valdininko buto Palangoje remontas, nupirkti baldai bei buitinė technika.

Būtent šią sumą teismas įpareigojo konfiskuoti iš buvusio valstybės tarnautojo.

Teismas A.Šimkų išteisino dėl  svetimo turto iššvaistymo, o bylą dalyje dėl dokumentų  klastojimo nutraukė, suėjus senaties terminui.

Tai ne pirmas buvusio valdininko teistumas, rašoma Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Palmiros Martinkienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Draudimu trejus metus dirbti valstybės tarnyboje A.Šimkus buvo nuteistas už tai, kad  svetimomis lėšomis buvo pastatytas paminklas bei sutvarkytas jo uošvių kapas ir apmokėtas automobilio padangų, ratlankių ir kilimėlio įsigijimas; 4 metų laisvės atėmimo bausmė valdininkui  buvo skirta už tai, kad jis kaip kyšį gavo  „Volvo“ automobilį, tačiau  šis  nuosprendis dar neįsiteisėjęs,  nes jį nuteistasis apskundė apeliacine tvarka.

Neįsiteisėjęs ir šios dienos teismo nuosprendis, jį taip pat galima skųsti.

Be to, liepos 11 d. turėtų būti paskelbtas dar vienas sprendimas šio valdininko atžvilgiu iškeltoje paskutiniojoje, penktojoje, byloje.

Korupcinio pobūdžio ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimams vadovavo bei valstybinį kaltinimą bylose palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.

Komentarai

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min