Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 23:28

Klaipėdos namo gyventoja apšvarino kaimynų pašto dėžutę

Vagystė Klaipėdoje
Stop kadras iš grupės „Vitės bendruomenė“ socialiniame tinkle „Facebook“ / Vagystė Klaipėdoje

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Vitės bendruomenė“ pasirodė vaizdo įrašas, kuriame akivaizdžiai matoma, kaip jauna moteris apšvarina vienos Klaipėdos Vitės kvartalo daugiabučio laiptinės pašto dėžutę.

Švyturio gatvės gyventojai užfiksavo, kaip vieno jų namo gyventoja vagiliauja iš daugiabučio namo laiptinėje esančių pašto dėžučių. Kaimynų buto duryse įmontuota kamera nufilmavo, kaip moteris vaiką išsiunčia į lauką stebėti ar niekas neateina, o pati tuo metu pro pašto dėžutės viršų ištraukia siuntinį. Jį moteris greitai užsikišo po palaidine.

Apie vagystę pasiteiravus Bomelio Vitės seniūnaitijos seniūnaičio Tomo Meškinio, jis tikino vaizdo įrašą matęs ir apie tai žinantis.

„Į seniūnaičius žmonės kreipiasi dėl visokiausių problemų, taip pat ir dėl vagysčių. Tačiau tokiu atveju pirmiausia reikėtų informuoti policiją, nes mes nelabai galime imtis kažkokios saviveiklos, gaudyti ar panašiai“, – sakė T.Meškinis.

Siekiant išvengti panašių vagystės atvejų, seniūnaitis gyventojams pataria įsirengti kameras arba jų muliažus.

„Tai yra smulkiavertės vagystės, tad žmonės tiesiog žino, kad kažkas vagia, ir bando pagauti patys arba paprasčiausiai numoja ranka.

Ne tik dėl vagysčių, bet ir dėl tvarkos ar šiukšlinimo“, – pasakojo T.Meškinis.

Pasak seniūnaičio, daugelis gyventojų galvoja, jog pašto dėžutes apšvarina ar įvairiausius buitinius daiktus prie konteinerių palieka svetimi žmonės, tačiau tai daro visiems gerai pažįstami kaimynai.

„Mūsų grupė „Vitės bendruomenė“ yra kaip prevencinė priemonė, nebūtinai dėl vagysčių, bet ir dėl automobilių statymo ar šiukšlinimo, kad kaimynai pamatytų, jog jie yra stebimi ir daugiau taip nedarytų. Būna, kad kaimynai nufotografuoja ir įdeda į viešąją erdvę, o tada jau žmonėms gėda prieš visus“, – sakė T.Meškinis.

Pasak seniūnaičio, pašalinius asmenis pastebėti ar pagauti yra žymiai lengviau, nes gyventojai į juos žvelgia įtariai. Jis pasakojo, jog jų rajone buvo pradėję vaikščioti ir vaikus gąsdinti asocialūs asmenys, tačiau gražiai su jais pašnekėjus, į šį rajoną jie nebeužklysta.

„Esu ne vienam sakęs, kad fotografuotų ir dėtų į viešąją erdvę, nes mūsų grupėje yra policijos pareigūnų, žurnalistų, Savivaldybės atstovų ir kitą kartą net nereikia rašyti raštų, o jie patys imasi iniciatyvos“, – džiaugėsi T.Meškinis.

Pranešimą apie vagystę iš pašto dėžutės viename Švyturio g. daugiabučiame name policija gavo, tad šiuo metu įvykio aplinkybės yra tikslinamos.

„Tokio pobūdžio pranešimų Klaipėdos miesto policija sulaukia retai. Jei asmuo būtų pripažintas kaltu, bausmės dydis priklausytų nuo pavogto daikto vertės“, – situaciją komentavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė.

Vakarų ekspresas
Komentarai: 1
Temos: 2 Klaipėda Vagystė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min