Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos pareigūnai sulaikė nuo bausmės atlikimo besislėpusį sukčių

Klaipėdoje sulaikytas nuo teisingumo besislapstęs vyras.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdoje sulaikytas nuo teisingumo besislapstęs vyras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos padalinių pareigūnai sulaikė nuo bausmės atlikimo pasislėpusį asmenį. Nuteistasis konvojuotas į pataisos namus.

Į uostamiesčio teisėsaugininkų akiratį 1976 metais Klaipėdoje gimęs azerbaidžanietis pateko 2009 metais – po to, kai pagal Jungtinėje Karalystėje užregistruotos bendrovės savininko skundą jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto pasisavinimo, neteisėto disponavimo kitų asmenų banko kortelėmis bei dokumentų suklastojimo.

Įrodyta, kad 2007–2009 metais, būdamas bendrovės vyriausiuoju buhalteriu, jis suklastojo 17 jūreivių sutarčių dėl banko sąskaitų atidarymo, kreditinių kortelių išdavimo bei elektroninės bankininkystės ir, turėdamas galimybę disponuoti sąskaitose buvusiomis lėšomis, pasisavino daugiau nei 2 mln. eurų, į Kipre savo vardu užregistruotos bendrovės sąskaitą pervedė apie 1,5 mln. eurų. Už šiuos nusikaltimus jis buvo nuteistas 5 metų laisvės atėmimo bausme. Ieškovui iš nuteistojo priteista apie 1,8 mln. eurų.

Buhalteris su buvusia darboviete teisėsi ir civilinėse bylose. 2014 m. kovo mėn. vienoje civilinėje byloje to paties civilinio ieškovo naudai iš atsakovo buvo priteista apie 37 000 eurų.

2014 m. gegužės mėn., naktį, kelyje Palanga–Klaipėda į bendrovės savininko vairuotą automobilį atsitrenkė kita transporto priemonė. Iš automobilio išlipęs vyriškis buvo apšaudytas ginklu, nuo patirtų sužalojimų jis mirė vietoje. Su juo važiavęs verslo partneris buvo sužalotas. Paaiškėjo, kad nužudytasis verslininkas bylinėjosi civilinėse bylose su azerbaidžaniečiu bei buvo pareiškėju baudžiamojoje byloje, kurioje šis nuteistas už pasisavinimą.

Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjai atliko visus įmanomus proceso veiksmus ir išnaudojo visas galimybės patikrinti tyrimo versijas bei nustatyti įtariamuosius. Vis dėlto ikiteisminis tyrimas 2016 metų pabaigoje buvo sustabdytas.

2016 m. pavasarį įtariamojo atžvilgiu buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl grasinimo nužudyti. Tyrimas pradėtas pagal ankstesnį minėtos bendrovės atstovo pareiškimą, kad po eilinio teismo posėdžio Klaipėdos apygardos teisme įvyko incidentas, kurio iniciatoriumi buvo buvęs bendrovės buhalteris.

Įtarta, kad teisininkas buvo bauginamas ir jam grasinta dėl to, kad jis nuo 2009 m. teismuose atstovavo bendrovėms ir jų savininkams. Daugeliu atvejų atsakovu civilinėse bylose buvo buvęs buhalteris.

Ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo.

Už sukčiavimus nuteistas asmuo buvo sulaikytas praėjus dviem mėnesiams po to, kai įsiteisėjo jo atžvilgiu priimtas apkaltinamasis nuosprendis. Nuteistasis konvojuotas į pataisos namus.

Neatmetama galimybė, kad per penkerius bausmės atlikimo pataisos namuose metus gali paaiškėti ir šiuo metu sustabdyto ikiteisminio tyrimo dėl nužudymo aplinkybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min